X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Василь Королів - Казка «Хуха-Моховинка»

Завантажити презентацію

Василь Королів - Казка «Хуха-Моховинка»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Василь Королів-Старий. Відомості про письменника і його фантастичні казки. «Хуха-Моховинка».

Слайд 2

Епіграф уроку Казка кличе нас у мандри, велить бути в житті сміливими і мудрими, долати перешкоди й біди і не забувати добра світового, бо тільки цим і вимірюється наша людська сутність. Валерій Шевчук

Слайд 3

Василь Костьович Королів

Слайд 4

Народився 4 лютого 1879 р. у селі Ладан на Полтавщині

Слайд 5

У 1919 році Королів-Старий виїхав до Чехословаччини. Там він працював викладачем в Українській сільськогосподарській академії.

Слайд 6

художні твори: роман «Чмелик», збірка казок «Нечиста сила», п’єса-казка «Русалка-жаба».

Слайд 7

Збірка казок «Нечиста сила»

Слайд 8

“Нечиста сила” Демонологія - це людські уявлення про злих духів, що дійшли до нас з давніх часів. Демони - фантастичні істоти, найпопулярнішими серед яких є мавки, домовики, хухи, потерчата, русалки.

Слайд 9

Домовик - найдавніший демонічний образ у багатьох народів. Найчастіше домовик змальовувався як невеличкий, весь оброслий волоссям дідок. Люди вірили, що домовик є в кожній оселі. За добрих взаємин із ним він забезпечував добробут родини, пильнував уночі худобу. Проте домовик міг завдати великих прикрощів тому, хто його розсердить.

Слайд 10

Русалка - один із найколоритніших персонажів української демонології. За повір’ям, русалки - це молоді вродливі дівчата, які живуть на дні річок. Уночі, коли сходить місяць, вони виходять на берег, чешуть своє довге зелене волосся і водять хороводи, чудовим співом заманюють юнаків та дівчат, затягують їх у воду і залоскочуть. Русалками ставали дівчата, які втопилися. Інші русалки живуть у полях та лісах, де полюбляють гойдатися на гілках дерев.

Слайд 11

Мавка - подібна до русалки. Живе в річках або водоймах, виходить на берег тільки вночі, приманює хлопців своєю незвичайною красою, потім перетворюється на стару страшну бабу. Від русалок мавки відрізняються іншим волоссям. Вони бувають і лісові.

Слайд 12

Лісовик - істота, яка уявлялася українцям у вигляді трохи здичавілого пастуха. Він пасе свою череду - вовків, зайців, оленів - і полюбляє жартувати над людиною: відбере в неї пам’ять - і людина заблукає в лісі, а лісовик радіє, гучно сміється і плескає в долоні. Але його витівки незлі.

Слайд 13

Потерчата - душі дітей, які померли нехрещеними, загублені діти або діти-байстрята (народжені поза шлюбом, без батька). За народними уявленнями, загублені діти не мають доступу в царство вічного спокою, а тому постійно перебувають на межі двох світів - цього і того. Такими межами вважалися «лихі» місця: цвинтарі, перехрестя доріг, урвища, болота. Потерчата мають у руках каганці з вогниками синього кольору.

Слайд 14

Хуха - міфічна істота, пухка, як мох. Інколи хухи з’являлися перед очима людей. Хто з нас не згадував цю істоту, коли зробивши якусь нелегку справу, добре натомившись, полегшено зітхав: «Хух!»

Слайд 15

Теорія літератури Художні образи - це люди, події, явища, предмети, створені уявою письменника та відображені у творі. Портрет - опис зовнішності персонажа в художньому творі.

Слайд 16

Опорний конспект

Слайд 17

«Мікрофон» I ряд - Уособленням добра в казці є такий персонаж..., тому що... II ряд - Добро завжди перемагає зло, тому що... III ряд - Автор своєю казкою хотів нас навчити...

Слайд 18

Домашнє завдання 1. Написати листа Василю Королеву-Старому про свої враження від казки «Хуха-Моховинка» або листа до Хухи. 2. Намалювати малюнок (за бажанням)

Слайд 19

Интернет - ресурсы Божья коровка Клипарт "Бордюры - трава и цветы"

Слайд 20

Вы можете использовать данное оформление для создания своих презентаций, но в своей презентации вы должны указать источник шаблона: Ранько Елена Алексеевна учитель начальных классов МАОУ лицей №21 г. Иваново Сайт: http://pedsovet.su/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література