X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Улас Олексійович Самчук

Завантажити презентацію

Улас Олексійович Самчук

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Улас Олексійович Самчук "Я не тому письменник українського народу, що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов’язок перед народом. Бог вложив в мої руки перо. Хай буде дозволено мені використати його для доброго, для потрібного."                                                 Улас Самчук   (20 лютого 1905— †9 липня 1987)

Слайд 2

 Народився у Дермані на Волині у селянській сім'ї. Своє навчання хлопець розпочав уже в Тилявці, Кременецького повіту, куди сім'я переїхала у 1913 р. Далі навчався в української гімназії в Крем'янці. Пізніше були вищі школи- Бреславльського та Українського Вільного у Празі університетів (жоден із навчальних закладів він уповні так і не скінчив).

Слайд 3

В 1927 р., відбуваючи службу у польському війську (гарнізон міста Тарнава), дезертував до Німеччини. Після дворічного перебування у тодішній Веймарській республіці, оселився з 1929 р. у Празі. “Празький період”, що тривав до 1941 р., виявився досить насиченим у творчій та громадсько-політичній біографії У.Самчука: студії в Українському Вільному Університеті, написання всіх значних довоєних творів, початок серйозної роботи в УВО-ОУН. В 1938–1939 рр. У.Самчук бере участь у подіях на Закарпатті, а з початком в 1941 р. німецько-радянської війни опиняється в Україні. Тут він редагує газету “Волинь” (1941–1942), згодом працює в Німецькому іформаційному бюро – ДНБ (1942–1943). Пройшовши в 1945–1948 рр. через табори переміщених осіб – Ді-Пі, У.Самчук переїжджає до Канади (Торонто), де проводить другу половину життя (1948–1987) і створює більшість своїх повоєнних творів.

Слайд 4

Восени 1945 р. Самчук спільно з І.Багряним, В. Домонтовичем, Ю.Косачем, І.Майстренком, Ю.Шерехом виступив ініціатором створення Літературно-мистецького об’єднання українських письменників еміграції – Мистецького українського руху і був обраний його першим головою. МУР об’єднав кращі інтелектуальні, в першу чергу письменницькі, українські сили на еміграції. Завдання МУРу визначено коротко: “Час ставив і ставить перед українським мистецтвом те завдання, до якого воно покликане: у високо-мистецькій, досконалій формі служити своєму народові і тим самим завоювати собі голос та авторитет у світовому мистецтві…”   

Слайд 5

У НЕДУЗІ         До Дмитра Нитченка у Австралії, 19 грудня 1979р.:      "Ми з Танею (йдеться про дружину письменника Тетяну Прахову) цієї осени похворіли артритизмом. Паскудна справа. Інколи руки відмовляються функціонувати. Не висилаю тепер книжок, бо тяжко мені їх пакувати . Роблю підсумки своєї роботи, хочеться закінчити дещо нескінчене..."'.      До Марії Гарасевич у Детройті, 12 квітня 1982 р.:      "Сталося так, що я майже стратив зір, мене затакував злобний катаракт і на приказ лікаря я мусів припинити усю мою творчу діяльність. 2-го квітня мені зроблено