X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сірко

Завантажити презентацію

Сірко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Іван Дмитрович Сірко — в 1657—1679 рр. обирався багато разів кошовим отаманом Запорозької Січі; видатний військовий діяч; був організатором численних вдалих походів запорозьких козаків проти турецько-татарських і польських загарбників; очолював боротьбу козацтва і селян проти зрадників українського народу гетьманів Виговського, Тетері та інших. В1669 р. Сірко організував похід козаків на узбережжя Чорного моря, зруйнував турецьке місто Очаків, а в 1675 р. очолював спільний похід українських козаків і російського війська проти кримських татар.

Слайд 3

Сірко побив турків і татар у 55 битвах і так ослабив кримських татар, що вони вже потім не мали сили нападати на Україну. Протягом 20 років боровся Іван Сірко проти турецько-татарських завойовників, змушував ворогів тремтіти за морем і за горами, а ко ли вони насмілювалися йти на Україну по ясир, тобто брати людей у неволю, козацький ватажок гнав їх геть з рідної землі аж у Крим. Загудів степ запорозький,  Як Чорне море, -  Понеслися запорожці  Облавою в поле...  Ой не вітер в полі грає,  Не орел літає, -  Ото ж Сірко з товариством  По степу гуляє!  (Українська народна пісня)

Слайд 4

Український народ оспівав Івана Сірка в своїх численних творах. Існують також перекази про те, що нібито Іван Сірко «зо всім Кошем Запорозьким» написали листа турецькому султану Магомету IV, в якому з великою дотепністю висміяно ворога. В цьому листі показано силу і волелюбність українського народу, його ненависть до турецьких загарбників. І. Ю. Рєпін у картині «Запорожці» чудово змалював запорожців в момент написання ними листа турецькому султану.

Слайд 5

Іван Сірко помер 1680 року на Чортомлинській Січі. Його могила є там донині в селі Купелівці, а на могилі камінь з написом.

Слайд 6

Недарма називали бусурмани Сірка Урус-шайтаном, тобто укра їнським чортом. Для ворогів він справді був страшнішим за нечисту силу. Для рідної ж землі Іван Сірко був вірним оборонцем та захисником. І. СІРКО Художник С. Рєков, Україна, Дніпропетровська обл. м. Нікополь

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література