X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди

Завантажити презентацію

Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди

Слайд 2

Повторення вивченого Хімічний символ елемента Оксиген. Відносна атомна маса. Валентність у сполуках. Формула простої речовини кисень. У вигляді якої ще простої речовини Оксиген зустрічається в природі? Відносна молекулярна маса кисню. Відносна молекулярна маса озону. Основне джерело одержання кисню в природі. Основний спосіб промислового одержання кисню.

Слайд 3

Запишіть на дошці основні способи одержання кисню в лабораторії. До якого типу належать реакції одержання кисню? Які речовини називаються каталізаторами? Що таке інгібітори? Назвіть основні фізичні властивості кисню. В який спосіб можна зібрати кисень? Як перевірити наявність кисню в склянці? При цьому використовуються фізичні чи хімічні властивості кисню?

Слайд 4

Демонстрація 5. Спалювання неметалів (фосфору, вуглецю, сірки) у повітрі й кисні Дослід 1. Взаємодія кисню з фосфором (під витяжкою) У ложку для спалювання речовин набираємо червоний фосфор, підпалюємо його, вносимо в склянку, заповнену киснем. Що спостерігаємо? З’являється білий димок, це утворюється сполука Фосфору з Оксигеном. Запишемо рівняння реакції. (Учні записують рівняння і розставляють коефіцієнти.) 4P + 5O2 →2P2O5

Слайд 5

Горіння фосфору

Слайд 6

Горіння скіпки у кисні

Слайд 7

Кисень унаслідок нагрівання енергійно взаємодіє з деякими речовинами, при цьому виділяється тепло і світло. Такі реакції називаються реакціями окиснення. Окиснення - це хімічна реакція взаємодії речовин (простих і складних) з киснем. Горіння - це хімічна реакція, за якої відбувається окиснення речовин з виділенням тепла і світла. У більшості випадків у результаті цих реакцій утворюються оксиди. Оксиди - це складні речовини, що складаються з двох елементів, один з яких - Оксиген з валентністю II.

Слайд 8

Дослід 2. Взаємодія кисню з вугіллям У ложку для спалювання речовин кладемо вугілля і вносимо його в полум’я спиртівки. Вугілля розігрівається, але не загоряється. У суміші з азотом повітря кисень взаємодіє з вугіллям повільно. Тепер внесемо ложку з розігрітим вугіллям у склянку, заповнену киснем. Вугілля швидко згоряє. У колбі нічого не залишається? Куди поділося вугілля? C+O2→CO2 - карбон (IV) оксид Наллємо в ту ж склянку вапняної води, вона каламутніє. Ця реакція використовується для виявлення в повітрі вуглекислого газу CO2: CO2+Ca(OH)2→CaCO3↓+H2O У чистому кисні реакція горіння відбувається інтенсивніше.

Слайд 9

Дослід 3. Взаємодія кисню із сіркою (під витяжкою) У ложку для спалювання речовин набираємо сірку, спалюємо на повітрі й у кисні. На повітрі блакитнувате полум’я стелиться на поверхні сірки, процес протікає повільніше. У кисні - яскраве полум’я, процес швидший. Заповнюємо склянку водою, підфарбованою індикатором метиловим оранжевим, вода змінює колір. Учень записує рівняння горіння сірки в кисні: S +O2→SO2 - сульфур(IV) оксид

Слайд 10

Дослід 4. Взаємодія кисню повітря з магнієм Магнієві ошурки закріплюємо в щипцях, нагріваємо в полум’ї пальника і спостерігаємо реакцію горіння. Записуємо рівняння: 2Mg +O2→ 2MgO - До якого типу можна віднести реакції горіння? Реакції сполучення - це реакції, в результаті яких із двох речовин утворюється одна складна. Висновок: кисень взаємодіє з металами й неметалами.

Слайд 11

Допишіть рівняння реакції горіння і розставте коефіцієнти. Варіант І Zn +O2→ Na + O2 → Al + O2 → Ca + O2 → Si + O2 → Варіант ІІ Mg + O2 → Li + O2 → Cr + O2 → Cu + O2 → Hg + O2 →

Слайд 12

Проблемне питання. - А що утвориться внаслідок горіння складних речовин, наприклад природного газу метану? CH4+O2→ Два оксиди - CO2 і H2O. Дописуємо рівняння і розставляємо коефіцієнти.

Слайд 13

Домашнє завдання Прочитати параграф, відповісти на запитання, виконати вправи. Підготуватися до практичної роботи. Творче завдання. Скласти схему застосування кисню.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія