X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Реальне й фантастичне у казці «Летючий корабель», її повчальний зміст

Завантажити презентацію

Реальне й фантастичне у казці «Летючий корабель», її повчальний зміст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

.

Слайд 3

Слайд 4

Усне народне оповідання про вигадані, а часом і фантастичні події, що сприймаються як реальні, – це… Казка має своєрідну побудову: вона складається із… За змістом казки поділяються на такі види… Яке число найчастіше повторюється в казках і чому? Казки, у яких розповідається про незвичайні події та вчинки героїв, неможливі у повсякденному житті, називають … Що завжди перемагає у казках? Як ви гадаєте, до якого виду казок належить казка “Летючий корабель”? Чого казка вчить людину?

Слайд 5

.

Слайд 6

Як у казці змальовано дурника? Що думали батьки про рішення синів шукати щастя? Що баба поклала дурникові в дорогу? Чому старий подорожній вирішив посприяти саме дурневі? Бесіда за змістом прочитаного твору:

Слайд 7

Бесіда за змістом прочитаного твору: Кого дурень узяв із собою на корабель? Як друзі допомогли дурневі виконати перше завдання царя? У чому виявилася неординарність друзів дурника?

Слайд 8

Бесіда за змістом прочитаного твору: Чим Морозко став у пригоді героєві казки? А Обпивайло, Військовик, Скороход із Об їдайлом? Яка ваша думка про товариство? Чому в народних казках дурень зазвичай є головним героєм, якому оповідач симпатизує?

Слайд 9

Бесіда за змістом прочитаного твору: Чому зраділа царівна, побачивши дурня? Що саме привабило царівну в дурникові? Які завдання ставив цар перед дурнем? Чи можна було їх виконати? Чи потрібен був цареві летючий корабель? Які епізоди казки є фантастичними? Які реальними? Яку роль вони відіграють у творі?

Слайд 10

Тема: розповідь про пригоди найменшого сина та його нових друзів. Ідея: уславлення найкращих людських рис характеру: доброти, наполегливості, уміння допомогти у скрутну хвилину. Основна думка: людина без друзів – що дерево без коріння. Жанр: чарівна казка

Слайд 11

Логічні частини: Події: зачин — ? розвиток подій — ? розв'язання проблеми — ? кінцівка — ?

Слайд 12

Заповніть таблицю Хто саме допомагає дурневі Чим саме допомгає Скороход Добув цілющої та живлющої води

Слайд 13

Чи хотіли б ви, щоб у вас були такі товариші, як у дурня? Чому? У вас є кораблики. Запишіть, будь ласка, імена тих своїх друзів, кого б ви взяли з собою у подібну подорож.

Слайд 14

фантазія казка СЕНКАН

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

1 Казка 8 зрозумій 2 вигадка 6 щось 4 в 3 та 5 ній 7 повчальне

Слайд 18

. 1. Прочитати статтю «Виразне читання прозових творів» (с.51-52) 2. Повторити вивчений матеріал, підготуватися до контрольної роботи.

Слайд 19

Слайд 20

http://nayrok.com.ua/plankonspekt/ukrliteratura-5-klas/274-plan-konspekt-narodna-kazka-letyuchiy-korabel.html http://lingvistik.at.ua/load/metodichnij_bank/urok_ukrajinskoji_literaturi_5_klas_quot_narodna_kazka_quot_letjuchij_korabel_quot/2-1-0-31 http://ozonlit.org/realne-j-fantastychne-v-kaztsi-letyuchyj-korabel-povchalnyj-zmist-kazky-osobystisno-zorijentovanyj-urok-u-5-klasi/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література