X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Добро і зло в казці В. Короліва-Старого "Хуха-Моховинка"

Завантажити презентацію

Добро і зло в казці В. Короліва-Старого "Хуха-Моховинка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація до уроку за темою: Василь Королів-Старий «Хуха-Моховинка»

Слайд 2

“…дозволяю боронити перед дітьми насамперед нашу, українську “нечисту силу”, що, на мою думку, часто буває далеко менш небезпечною, ніж деякі інші “сили”, які, на жаль, не звуть “нечистими”. В. Королів - Старий

Слайд 3

Епіграф до уроку: Будь кришталем, коли ти з каміння, Будь фіалкою, коли ти рослина, Солов’єм, коли ти пташина, А любов’ю, коли ти людина.

Слайд 4

Проблемне питання: “Що є головним у житті людини?”

Слайд 5

Василь Костьович Королів – Старий (1879 – 1943) письменник видавець громадський діяч лікар

Слайд 6

Народився 4 лютого 1879 року в селі Ладан Прилуцького району на Полтавщині.

Слайд 7

Знамениті земляки, творчістю яких захоплювався В. Королів-Старий

Слайд 8

В. Королів-Старий - ветеринар

Слайд 9

Чехо-Словаччина. В. Королів - Старий - вчитель

Слайд 10

Збірка “Нечиста сила” (1923 р.)

Слайд 11

Дружина письменника – Наталена - Королева

Слайд 12

Творчий доробок письменника: Казка “Зух Клаповух та Роман Лопух” , “Лісове свято” (1924 р.), пєса- казка “Русалка-жаба” (1923 р.), захоплюючий пригодницький роман “Чарівне намисто” (1937 р.), книга казок про дівчат за мотивами світової народної творчості.

Слайд 13

Помер 11 грудня 1943 року в містечку Мельник у Чехії.

Слайд 14

Демонологія – це людські уявлення про злих духів (демонів), що дійшли до нас з давніх часів. Демони – фантастичні істоти, найпопулярнішими серед яких є мавки, домовики, хухи і потерчата.

Слайд 15

Домовик – помічник господаря, похатник, хованець. Він є охоронцем домашнього вогнища та родинних святинь.

Слайд 16

Потерчата – душі дітей, які померли нехрещеними і стали болотяними вогниками.

Слайд 17

Хуха – міфічна істота, пухка, як мох. Хухи обкладали стіни мохом, блискучими мушлями, сосновими шишками. Згодом вони й самі обростали мохом.

Слайд 18

Мавка – міфічна істота, яка приманює хлопців своєю незвичайною вродою, потім перетворюється на страшну стару бабую Мавки бувають лісові і ті, що живуть у водоймах.

Слайд 19

Русалки – молоді вродливі дівчата, що живуть на дні річок. Уночі, коли сходить місяць, вони виходять на берег, чешуть своє довге зелене волосся і водять хороводи, чудовим співом заманюють юнаків та дівчат, затягують їх у воду і залоскочують. Інші русалки живуть у полях та лісах, де полюбляють гойдатися на гілках дерев.

Слайд 20

Водяник – різновид нечистої сили, володар річок, ставків та водоймищ, мав вигляд старезного діда, покритого водоростями, з довгою бородою і хвостом. Головував над русалками та піклувався про риб. Міг перевтілюватися у різні істоти – дитину, козла,собаку, качура, рибу.

Слайд 21

Відьма – демонологічний персонаж українського фольклору. Підмітали подвір’я, посипали його піском, чепурили стіни. Вміли проходити крізь стіну, воду чи дерево, могли перетворюватися на іншу людину, тварину, якусь річ.

Слайд 22

Лісовик – представник нечистої сили, який садив дерева, рясні кущі та чудові квіти, щоб зачарувати красою перехожих

Слайд 23

Гра «Асоціації» М - О - Х - О - В - И Н - К - А -

Слайд 24

Портрет Портрет (франц. portrait) Зображення обличчя людини чи групи людей в живопису, скульптурі, графіці або фотографії. 2. Жанр образотворчого мистецтва.

Слайд 25

1. Опис зовнішності персонажа. 2. Характеристика вчинків, думок персонажа. 3. Ставлення його до інших дійових осіб. 4. Розкриття характеру персонажа за допомогою мовної характеристики. 5. Ставлення автора до персонажа. 6. Пізнавальне, виховне ставлення оразу. 7. Особисте ставлення до образу. План характеристики Яка вона, Хуха – Моховинка?

Слайд 26

Компаративний аналіз літературних явищ Літературні казки про протидію добра і зла

Слайд 27

Творча робота Запишіть 5 речень на тему «Що є головним у житті людини?»

Слайд 28

“Мікрофон” - Що нового ви дізнались на уроці? - Чого навчає казка? - Яким чином автор дозволив собі “боронити” перед вами нашу українську нечисту силу?

Слайд 29

Домашнє завдання: Підготуватип усну розповідь на тему “Наступні пригоди Хухи-Моховинки”; знати зміст твору І.Липи “Близнята”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література