Добро і зло в казці В. Короліва-Старого "Хуха-Моховинка"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
“…дозволяю боронити перед дітьми насамперед нашу, українську “нечисту силу”, що, на мою думку, часто буває далеко менш небезпечною, ніж деякі інші “сили”, які, на жаль, не звуть “нечистими”. В. Королів - Старий
Епіграф до уроку: Будь кришталем, коли ти з каміння, Будь фіалкою, коли ти рослина, Солов’єм, коли ти пташина, А любов’ю, коли ти людина.
Творчий доробок письменника: Казка “Зух Клаповух та Роман Лопух” , “Лісове свято” (1924 р.), пєса- казка “Русалка-жаба” (1923 р.), захоплюючий пригодницький роман “Чарівне намисто” (1937 р.), книга казок про дівчат за мотивами світової народної творчості.
Демонологія – це людські уявлення про злих духів (демонів), що дійшли до нас з давніх часів. Демони – фантастичні істоти, найпопулярнішими серед яких є мавки, домовики, хухи і потерчата.
Домовик – помічник господаря, похатник, хованець. Він є охоронцем домашнього вогнища та родинних святинь.
Хуха – міфічна істота, пухка, як мох. Хухи обкладали стіни мохом, блискучими мушлями, сосновими шишками. Згодом вони й самі обростали мохом.
Мавка – міфічна істота, яка приманює хлопців своєю незвичайною вродою, потім перетворюється на страшну стару бабую Мавки бувають лісові і ті, що живуть у водоймах.
Русалки – молоді вродливі дівчата, що живуть на дні річок. Уночі, коли сходить місяць, вони виходять на берег, чешуть своє довге зелене волосся і водять хороводи, чудовим співом заманюють юнаків та дівчат, затягують їх у воду і залоскочують. Інші русалки живуть у полях та лісах, де полюбляють гойдатися на гілках дерев.
Водяник – різновид нечистої сили, володар річок, ставків та водоймищ, мав вигляд старезного діда, покритого водоростями, з довгою бородою і хвостом. Головував над русалками та піклувався про риб. Міг перевтілюватися у різні істоти – дитину, козла,собаку, качура, рибу.
Відьма – демонологічний персонаж українського фольклору. Підмітали подвір’я, посипали його піском, чепурили стіни. Вміли проходити крізь стіну, воду чи дерево, могли перетворюватися на іншу людину, тварину, якусь річ.
Лісовик – представник нечистої сили, який садив дерева, рясні кущі та чудові квіти, щоб зачарувати красою перехожих
Портрет Портрет (франц. portrait) Зображення обличчя людини чи групи людей в живопису, скульптурі, графіці або фотографії. 2. Жанр образотворчого мистецтва.
1. Опис зовнішності персонажа. 2. Характеристика вчинків, думок персонажа. 3. Ставлення його до інших дійових осіб. 4. Розкриття характеру персонажа за допомогою мовної характеристики. 5. Ставлення автора до персонажа. 6. Пізнавальне, виховне ставлення оразу. 7. Особисте ставлення до образу. План характеристики Яка вона, Хуха – Моховинка?
“Мікрофон” - Що нового ви дізнались на уроці? - Чого навчає казка? - Яким чином автор дозволив собі “боронити” перед вами нашу українську нечисту силу?
Домашнє завдання: Підготуватип усну розповідь на тему “Наступні пригоди Хухи-Моховинки”; знати зміст твору І.Липи “Близнята”
Схожі презентації
Категорії