Добро і зло у казці «Михайло-семиліток» Антіна Лотоцького
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: дати поняття про сюжет, кульмінацію художнього твору; розвивати навички порівняльної характеристики героїв, творчі здібності, вміння осмислювати вічні поняття добра і зла, патріотизму, вірності, почуття обов'язку, висловлюватися про них; виховувати кращі людські якості.
Літературний диктант (Перевірте правильність поданих тверджень, відповідаючи «так» чи «ні»). На Київ набігали татари? Народ любив Михайлика, бо він був красивий, потішний, слабенький хлопчик, якому всі хотіли допомогти? Вороги били в стіни Києва таранами? Стріляють печеніги до міста, до киян, що стоять на мурах, та стріли не ранять киян, лише вертають і ранять самих печенігів
5. Нездоланність киян ворожбити пояснили тим, що їм допомагає сам Господь? 6. Михайлика-семилітка ніхто не може вбити, бо це жива душа народу? 7. І князь, і народ були свідомі того, кого вони мають у себе? 8. Печеніги не згодились на раду ворожбитів і не вислали послів до київського князя?
Князенко просив батька пустити його воювати з нападниками? Щоб вирішити питання видачі Михайлика в залогу, князь Володимир зібрав раду старійшин і свою родину? 11.Лихослав любив свого брата і не згоджувався віддати його в заклад? 12. Уся громада згодилася віддати Михайлика? 13. Михайлик сумував, бо бачив, що народ не знає, у чому його сила й непереможність? 14.Михайлик-семиліток перетворився на крилатого коня і відлетів у далекі краї?
Літературознавчий словничок Основне питання, яке висвітлюється в художньому творі називається темою.
Основна подія чи кілька подій, які описані чи про які розповідається у творі називається сюжетом. Сюжет складається: із зачину (зав’язки) – початок розповіді у творі; розвитку дії (основної частини) – послідовне розгортання наступних подій; кульмінації – найвищого напруження подій; розв’язки (кінцівки) – завершальної, підсумкової події.
Заповніть таблицю Печеніги-загарбники Ворожбити Чорні духи Несвідомий народ Лихослав Мужні оборонці Києва Михайло-семиліток Свідомий народ Князь Володимир? Зло Добро
Порівняльна характеристика Михайла і його брата Лихослава Недобрий се був чоловік, лютий та хитрий, а притім трус; народ не любив його; ненавидів Михайлика, заздрив йому, хотів позбутися; лицемірно говорить про обов’язок, про своє піклування про загальну справу. Характеристика Славний лицар; лицарська кров; батько його дуже любив, любив його і увесь народ; він – душа народу; добрий, хоробрий; майбутній князь, що здобуде славу Києву та Вкраїні; патріот, вірний народові Добре, красиво й облесливо говорив з народом Заняття, вміння Славний стрілець, на коні їздив, наче вродився на ньому, птаху на лету з лука вцілить; хоче йти воювати з печенігами Старший брат Вік Молодший брат-семиліток Був він горбатий, лице мав викривлене, а зір якийсь гадючий Портрет Маленький; ясний лицар на крилатому коні; не старіє, молодий, семиліток Лихослав Михайлик
Конкурс «Знайди різницю» У літературних казках обов’язково є авторська уява та вимисел. Хоч казка «Михайло- семиліток» й історична, але не всі події в ній мають реальну історичну основу. Знайдіть історичні невідповідності.
Історія навколо нас Князь Володимир Святославович став однією із важливих фігур нашої історії, бо саме з його іменем пов'язана така важлива подія, як хрещення Русі. Пам'ятник цьому правителю прикрашає нашу столицю.
Золоті ворота Це рідкісний пам’ятник військово-оборонної архітектури ХII століття. Вони були побудовані в 1164 році і виконували два завдання: кріпосної проїзної башти та урочистих воріт столиці.
Так ворота виглядають зараз, відпочиваючи від своїх оборонних “обов’язків” і виконуючи функцію історичної прикраси Києва.
Святий архистратиг Михаїл вважається символом і покровителем міста Києва. Ще за домонгольських часів його зображення було на печатках київських князів, наприкінці ХVІІ ст. з'явилося на годиннику київської ратуші, до 1919 р. було на гербі міста. 1995 р. герб поновлено: Святий Михаїл з мечем і щитом знову зображений на ньому…
Відгадайка Що намагалися печеніги пробити тараном? Про яке місто йдеться в казці А. лотоцького? Хто допоміг печенігам підмовити киян? Хто остаточно вирішив віддати Михайлика в залогу? Яким був Лихослав? Як називали Михайлика за його мужність, доброту і благородство? Хто підказав ворогам, як здобути місто? Хто був батьком Михайлика-семилітка? ь р з а и я ц в р н т и и ї у к и л й а х и м б и д у к ж р а д о т м р и о о х р в г 3 1 2 4 5 6 7 8
ПІДСУМОК УРОКУ Інтерактивна вправа «Мікрофон» Який ворог страшніший: той, кого бачиш перед собою, чи невидимий, у нас самих (страх, невпевненість, сумніви, зневіра)?
Схожі презентації
Категорії