X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образи гетьманів у творчості Т. Г. Шевченка

Завантажити презентацію

Образи гетьманів у творчості Т. Г. Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект підготували учні 5-Б гімназійного класу ЧНВК №13 Катинський Юрій, Озимук Вікторія, Луцик Віталіна, Бельо Тетяна Керівник проекту Мельник О. П.

Слайд 2

Розповісти, яких гетьманів Т. Шевченко описує у своїх творах Показати ставлення автора до кожного з цих образів

Слайд 3

Образ Богдана Хмельницького у Т. Шевченка не статичний. Якщо у вірші “Сон” (“Гори мої високії”) поет ще називає Хмеля батьком, згадуючи його могилу, то у поемі “Великий льох” прирівнює до розпинателів України Петра І та Катерини ІІ. Образ видатного ватажка набирає зловісних рис. Кобзар зумисно подає оцінку Хмельницького російським офіцером своєї епохи: “Я вам дам Богдана, Мошенники, дармоеды! Й песню сложили Про такого ж мошенника...”

Слайд 4

У ненависті до Хмельницького Т. Шеченко досить послідовний. Поет не подає тріумфів цього воєначальника, зате кілька разів у творах згадує про поразку під Берестечком. У поезії “Ой, чого ти почорніло” Т. Шевченко малює страхітливу картину погрому, яка заставляє читачів здригнутися і знову ж таки звинуватити Хмельницького: Круг містечка Берестечка На чотирі милі Мене славні запорожці Своїм трупом вкрили

Слайд 5

У поемі “Великий Льох” Хмельницького виведено керівником, який нехтує не тільки народною, а й старшинською думкою. Богдан чинить одноосібно, не бере до уваги ставлення своєї нації до Росії і всього російського і укладає союз на свій розсуд, без погодження з Україною як такою. А того не знала Що він їхав в Переяслав Москві присягти!

Слайд 6

Є одним із негативних образів Шевченкових творів. Поясненням такого ставлення автора є те, що Брюховецький плазував перед монаршим престолом, принижував себе і свою державу. А за подарунки царя заплатив дорогою для рідного краю ціною. Письменник називає його “рабом, подножкою, гряззю Москви”