X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Вороний"

Завантажити презентацію

"Микола Вороний"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Вороний Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло. Мою душу самотню пожерла гадюка-нудьга, І, безсилий, хилюсь я, хоч ще молоде моє тіло... Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло… (М.Вороний “VAE VICTIS”)

Слайд 2

Микола Кіндратович Вороний народився 7 грудня 1871р. на Катеринославщині в сім`ї ремісника .

Слайд 3

Навчається у Харківському реальному училищі, а згодом у Ростовському, звідки був виключений за зв'язки з народниками

Слайд 4

У Львові зблизився з І. Франком, який справив великий вплив на формування його світогляду. Працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером українського театру товариства "Руська бесіда", у редакції журналу "Життя і слово», «Заря».

Слайд 5

У 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М. Садовського, викладав у театральній школі. Жовтневої революції Вороний не сприйняв і в 1920р. емігрував за кордон. Жив у Варшаві, де зблизився з польськими письменниками Ю. Тувімом і Л. Стаффом, невдовзі переїхав до Львова.

Слайд 6

Після російсько-більшовицької окупації України поет мусив емігрувати за кордон. Спочатку працював радником уряду УНР у Варшаві. Згодом переїхав до Львова, де викладав у консерваторії та в організованій нам драматичній школі.

Слайд 7

У 1926р. Повертається на підрадянську Україну. Працював викладачем Харківського музично-драматичного інституту, у київському “Укртеатрокіновидаві”, перекладав лібрето, писав статті, кіносценарії.