X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Вороний. “Євшан-зілля”

Завантажити презентацію

Микола Вороний. “Євшан-зілля”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вічні будьте, калина й верба, Мальви й ружі як спогад про матір стареньку. Дух полину хай пробудить у нашій душі Пам'ять про рідну Вітчизну-неньку.

Слайд 3

Тема уроку. Микола Вороний. “Євшан-зілля” – поема про необхідність повернення людині історичної пам‘яті, усвідомлення своєї національної приналежності Тема уроку.

Слайд 4

Микола Вороний 19 березня 1904 Розстріляний 7 червня 1938 Високих дум святі скрижалі, Всі наші радощі й жалі… Моя девіза – йти за віком І бути цілим чоловіком!

Слайд 5

СЛОВНИКОВА РОБОТА Пояснити лексичне значення слів: Зацурали - …………………. Гудець - ……………….. Пустка - ………………. Ясир- ………………. Сірома - ………………. Блукати манівцями - ………………..

Слайд 6

( написав у 1899 році) «Повість минулих літ» Нестор Літописець

Слайд 7

Лірика Ліро-епос Епос вираження передача емоцій, почуттів, переживань зображення зображення розповідь розповідь вираження передача емоцій, почуттів, переживань

Слайд 8

http://aida.ucoz.ru Б А Т Ь К І В Щ И Н А батьки, будинок тепло, турбота вірність, вічність, пам'ять надія, ніжність щирість, щастя бабуся, дідусь стежина, любов колискова пісня, казка верба, калина, мальви

Слайд 9

Слово "євшан" за походженням тюркське. У тлумачному словнику воно має кілька значень. 1 значення. Євшан-зілля /полин/ - символ пам'яті; рідної землі, Батьківщини; своєрідний пароль українців. 2 значення. Євшан-зілля /полин/ - степова запашна рослина з червоним або пурпуровим цвітом.

Слайд 10

Домашнє завдання: Записати терміни у зошит, вивчити їх. (с. 40-41) 2. Дати усно відповідь на перше питання с. 41. Домашнє завдання:

Слайд 11

У кожного є клаптик землі, де він народився. У кожного є зірка, яка благословила його у дорогу, У кожного є дерево роду, яке своїм корінням дістає Найглибших джерел і напуває його соками. У кожного є слово, від якого почався він як людина… Але не кожен має мужність і розум На все життя зберегти у собі відчуття свого клаптика землі, Висоту і незайманість своєї зірки, гордість свого дерева роду, Яке зробило його людиною… … І без якого немає і не буде йому вірної дороги у житті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література