X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дзюба Іван Михайлович

Завантажити презентацію

Дзюба Іван Михайлович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дзюба Іван Михайлович

Слайд 2

Народився 26 липня 1931 р. у с. Миколаївка Волноваського району на Донеччині.

Слайд 3

Іва н Миха йлович Дзю ба — Герой України, український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент радянських часів, другий Міністр культури України (1992—1994)

Слайд 4

Закінчив Донецький педагогічний інститут, аспірантуру Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка.

Слайд 5

Працював у видавництвах і періодичній пресі. У 70-х роках зазнав переслідувань за погляди, висловлені в окремих публікаціях (Лондон, 1968; журнал "Вітчизна", 1990, №5-7)

Слайд 6

Автор відомої скандальної книги “Інтернцаіоналізм чи русифікація”

Слайд 7

Робота була оголошена антирадянською, автора виключили із Спілки письменників, і він теж опинився за ґратами. Починаючи з 1968 p., монографія багато разів виходила за кордоном українською, російською, англійською, французькою, італійською, китайською мовами. В Радянському Союзі як політичне звинувачення висувалася проти кожного, хто читав її чи бодай тримав у руках, якщо це ставало відомо КДБ.

Слайд 8

Неоціненний особистий внесок І. М. Дзюби у розвиток процесів демократизації й розбудови Української держави. Участь у русі за незалежність України він розпочав ще у 50-і роки.

Слайд 9

У вересні 1966 року, у день 25-ліття початку розстрілу євреїв у Бабиному Яру, Іван Дзюба разом з Віктором Некрасовим, Геліем Снєгірьовим і Володимиром Вой