X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття соціуму

Завантажити презентацію

Поняття соціуму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття соціуму. Суспільство як система.

Слайд 2

Ще Арістотель, намагаючись на основі доступних йому тогочасних знань вивчити основи людського буття, відзначив, що “людина є суспільною твариною”. Дійсно, люди, на відміну від багатьох інших істот, які ведуть індивідуальне існування, живуть у суспільстві (лат. socium). Суспільство, або соціум дає можливість окремим індивідам об`єднати зусилля в боротьбі з несприятливими зовнішніми умовами (природними явищами, ворожим оточенням тощо) та діяльності із видобутку ресурсів (їжі, матеріальних та духовних цінностей), необхідних для підтримки власної життєдіяльності.

Слайд 3

У суспільстві людина почувається більш захищеною, її можливості різко зростають. Лише завдяки суспільній організації можлива колективна праця, без якої немислимі ні будівництво міст, ні торгівля, на створення систем знань, ні науково-технічний прогрес.

Слайд 4

Однак платою за це є колективне співжиття окремої людини в оточенні інших індивідів, яке потребує вироблення визначених правил поведінки членів суспільства. Спільна діяльність із видобутку ресурсів тягне за собою проблему їх розподілу, обмеження індивідуальних прагнень окремих членів суспільства.

Слайд 5

Індивідуальна свобода окремих членів суспільства обмежується заради виживання суспільства в цілому. Тому в суспільному житті одночасно діють дві основні тенденції: колективізм як вираження потреб взаємодопомоги та взаємопідтримки. При цьому окремі члени суспільства заради збереження його цілісності погоджуються на визначене обмеження індивідуальних прав і свобод; індивідуалізм як вираження особистісних вимог окремих членів суспільства до покращення власного життя, збільшення обсягу власних прав і свобод відносно інших членів суспільства.

Слайд 6

Крім того, потреби управління суспільними справами диктують необхідність застосування влади над більшістю населення. Тому суспільство завжди є відносно закритою системою зі стійкими відносинами панування та підкорення. Таким чином, суспільство (соціум) як основна категорія філософії та соціології – це організована сукупність людей, що знаходяться на певному рівні історичного розвитку, об`єднаних характерними для них родинними, груповими, класовими та національними відносинами. У ньому є свої суб`єкти соціального спілкування – ооба, родина, клас, група, нація, держава та інші.