X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Грип»

Завантажити презентацію

«Грип»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Повідомлення на тему: «Грип»

Слайд 2

Грип— гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним поширенням, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Слайд 3

Типи вірусу За класифікацією вірусів, вірус грипу відноситься до РНК-вірусів родини ортоміксовірусів та включає три серотипи А, В, С.

Слайд 4

Вірус грипу A Цей рід має лише один вид, вірус грипу A. Дикі водоплавні птахи є природними носіями великої різноманітності грипу А. Іноді віруси передаються на інші види, що може викликати спалахи грипу серед домашньої птиці або спричинити пандемію грипу серед людей.

Слайд 5

Є декілька різновидностей вірусу грипу А розділених на різні серотипи на основі антитіл до цих вірусів. Серотипи, які були виявлені в людей, впорядковані за кількістю відомих людських смертей під час пандемії, є: H1N1, який спричинив Іспанський грип в 1918 та Свинячий грип в 2009. H2N2, який спричинив Азійський грип в 1957. H3N2, який спричинив Гонконгівський грип в 1968. H5N1, який спричинив Пташиний грип. H7N7, який має незвичайний зоонозний потенціал. H1N2, ендемічний у людей, свиней і птиці. H9N2 H7N2 H7N3 H10N7

Слайд 6

Вірус грипу В Цей вірус майже виключно вражає людей і є менш поширений, ніж вірус грипу A. Тільки деякі тварини, як відомо, уразливі до вірусу грипу B. Цей тип грипу мутує в 2-3 рази повільніше, ніж вірус тип A і, менш генетично різноманітний, тільки з одним серотипом. Як результат, це відсутність антигенної відмінності, ступінь імунітету до грипу B, як правило, набутий в ранньому віці. Вірус грипу C Заражає людей, собак і свиней, іноді викликаючи важкі захворювання і локальні епідемії.Проте, грип C зустрічається рідше, ніж інші види, і зазвичай викликає тільки легке захворювання у дітей.

Слайд 7

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу стає пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

Слайд 8

Джерелом інфекції є тільки хвора людина (з останніх годин інкубаційного періоду по 4-5-й день хвороби). Механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих впродовж усього періоду прояву симптомів, що в середньому становить 7 діб.

Слайд 9

Симптоматика Симптоми, що вимагають лікування вдома Такими симптомами є: підвищена температура тіла; біль у горлі (фарингіт); кашель; нежить; біль у м'язах. Маючи будь-який з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря, його слід викликати додому.

Слайд 10

Якщо стан хворого погіршується необхідно викликати швидку медичну допомогу, якщо виявлені будь-які з цих симптомів: сильна блідість або посиніння обличчя; ускладнене дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокротинні; падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно. Затримка із госпіталізацією може призвести до смерті хворого. Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації

Слайд 11

Профілактика повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді (перш за все, свіжі фрукти і овочі); загартовування та часте провітрювання приміщень; достатня кількість сну, регулярне чергування праці та відпочинку, щоденне вологе прибирання; часто мити руки з милом; носіння маски в осередку інфекції або при перших проявах застуди чи ГРВІ; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широко застосовувати засоби народної медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь. вакцинація

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне