X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Симптоматичне лікування мігрені

Завантажити презентацію

Симптоматичне лікування мігрені

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Симптоматичне лікування головного болю

Слайд 2

Головний біль — одна з найбільш частих скарг, з якою хворі звертаються до лікаря. Вона може бути ведучою, а іноді і єдиною скаргою більш ніж при 45 різних захворюваннях: неврозах, депресивних станах, гіпертонічній хворобі, артеріальній гіпотонії, нирковій і ендокринній патології, захворюваннях нервової системи, ЛОР органів і очей, а як один з симптомів може супроводжувати практично будь який патологічний процес.

Слайд 3

Особливу актуальність останніми роками набула проблема хронічного головного болю. За даними епідеміологічних досліджень в Європі 78% жінок і 64% чоловіків, як мінімум, один раз в рік відчувають головний біль, а 36% жінок і 19% чоловіків страждають хронічним больовим синдромом даної локалізації. До цього страждання схильні не тільки дорослі, але і діти — до 7 років головний біль хоч би раз виникає у 40% дітей, а до 15 років — у 75% дітей. Проте ці цифри не відображають дійсного стану речей, бо багато пацієнтів не звертаються до лікарів, займаючись самолікуванням. Не менше 90% населення періодично відчувають головний біль, більше половини з них приймає безрецептурні анальгетики, часто зловживаючи прийомом препаратів цієї групи, не дотримуючи умов їх раціонального застосування, що приводить до розвитку побічної дії препаратів.