X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хромосомна теорія спадковості. Генетика статі.

Завантажити презентацію

Хромосомна теорія спадковості. Генетика статі.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Медична біологія» Хромосомна теорія спадковості. Генетика статі. професор, д.б.н. Котляренко Л.Т.

Слайд 2

Актуальність теми: Кількість генів будь-якого еукаріотичного організму перевищує кількість хромосом. Тому має місце зчеплене успадкування генів. Хімічна організація ДНК визначає властивості її як матеріального субстрату спадковості та мінливості. Знання закономірностей перетворення біологічної інформації генів в ознаки організму дозволяє лікарю прогнозувати, попереджувати та лікувати спадкові захворювання.

Слайд 3

Мета лекції: Дати поняття про групи зчеплення і роль кросинговеру в комбінативній мінливості. Показати, що ознака статі успадковується так само, як і будь-яка інша ознака. Зазначити, що хромосомні карти дають змогу встановити локалізацію окремих генів, а потім і впливати на матеріальну основу спадковості.

Слайд 4

Питання лекції 1. Хромосомна теорія спадковості. 2. Успадкування статі і статевих хромосом. 3. Ознаки, обмежені статтю, залежні від статі. Гемізиготність. 4. Успадкування, зчеплене із статтю. 5. Зчеплення генів і кросинговер. 6. Основні положення хромосомної теорії спадковості.