X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кожедуб Іван Микитович

Завантажити презентацію

Кожедуб Іван Микитович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

м.Москва, місце поховання м.Суми м. Чугуїв

Слайд 2

Тричі Герой Радянського Союзу. Командир ескадрилії 240-го авіаційного полку винищувачів, заступник командира 176 го Гвардійського полку винищувачів. Народився 8 червня 1920 року в с. Ображіївка Шостинського району Сумської області. Закінчив Шостинський хіміко-технічний технікум та Шостенський аєроклуб. В Червоній армії з 1940 року, в 1941 році закінчивЧугуївську військову авіаційну школу пілотів. На кінець війни здійснив 330 бойових польотів, в 120 військових боях збив 62 літака противника. За всю війну ні разу не був збитий. Він вважається кращим асом авіації союзників.

Слайд 3

Кожедуба боялися самі вихвалені аси люфтваффе. Перший бойовий політ Кожедуба закінчився невдало, практично міг бути останнім. Його літак був пошкоджений Мессершмітом-109 і тільки Боже Проведіння допомогло посадити літак, який вже не підлягав ремонту. Його мали намір забрати на пост оповіщен- ня, як непридатного пілота, але заступився командир. І 6 липня 1943 року Кожедуб збив перший свій літак противника – бомбардувальник Юнкерс-87

Слайд 4

Подальші військові перемоги стали ніби звичайним явищев. Вже 7 липня 1943 року – другий літак, а 9 липня – знищив 2 винищувача BF-109. Перше звання Героя Радянського Союзу присвоєно 4 лютого 1944 року за 146 польотіві 20 збитих літаків противника. Розійшовся Кожедуб на острах всім противникам.

Слайд 5

З травня 1944 року Іван Кожедуб воював на Ла-5ФН, який був збудований на заощадження колгоспника- пасічника В.В.Конєва. Другу нагороду “Золота Зірка” Кожедуб отримав 19 серпня1944 року за 256 бойових польотів і 48 збитих літаків противника. Кожедув був найкращім обстрільником і відкривав вогонь на дистанції 200-300 м, рідко викоритовував меншу відстань.

Слайд 6

Останній бій у Великій Вітчизняній війні він провів над Берліном і збив 2 FW-190. Третю “Золоту Зірку” і звання Героя Радянського Союзу він отримав 18 серпня 1945 року за високу військову майстерність, особисту мужність і відвагу, яку проявив на фронтах війни.

Слайд 7

В льотні біографії Кожедуба налічується 2 збитих в травні 1945 року літаки Р-51 “Мустанг” ВПС США. Союзники атакували його в небі над Берліном, прий- нявши за німецький літак. А Іван Микитович на став “панькатися”, прийнявши “мустанги” за невідомі літаки фашистів, збив їх, цим самим підтвердив майстерність повітряного аса.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

с. Ображіївка Шостинський район Сумської області

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України