X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Іван Федоров – першодрукар України"

Завантажити презентацію

"Іван Федоров – першодрукар України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Федоров – першодрукар України

Слайд 2

Існує декілька версій походження Івана Федоровича (відомо, що у своєму друкарському знакові він використовував шляхетський герб Рогоза). 1532 р. за деякими версіями, одержав ступінь бакалавра Яґеллонського університету (Краків)  1550-ті рр. — диякон церкви Миколи Гостунського в Московському Кремлі. З квітня 1563 по березень 1564 р. разом із Петром Мстиславцем працював над підготовкою тексту, литтям шрифту й виготовленням гравюр для видання «Апостола». До 1565 р. Іван Федоров і Петро Мстиславць надрукували кілька літургійних церковнослов'янських книг.

Слайд 3

19 квітня 1563 Федоров відкрив у Москві першу на Русі друкарню. Відкрив він її за царським велінням. Друкарський верстат тоді був справою державної важливості, і без вказівки царя ніхто друкарством зайнятися не смів. Моравов А. В. Иван Фёдоров ("Первопечатник") Правив тоді Іван Грозний - цар страшний і жорстокий. Зате значення книги цар розумів. І, вирішивши не відставати від Європи, повелів Іван Грозний побудувати Царський Друкарський двір. Його керівником і став церковний диякон Іван Федоров, майбутній першодрукар.

Слайд 4

Иван Фёдоров и Иван Грозный. С рисунка А.Базилевича. Перша друкована книга російською мовою побачила світ у березні 1564. Вона називалася "Діяння і Послання Апостолів", хоча частіше говорять просто "Апостол". Іван Федоров і його помічник Петро Мстиславець працювали над цією книгою майже рік! Сам Іван Грозний відвідав друкарню Федорова і залишився задоволений. Це був досить пухкий том церковного змісту. Друкарі хотіли, щоб книга була схожа на старі рукописні книги. Первая книга Московского печатного двора – Апостол, 1564 г

Слайд 5

Шрифт її відтворював рукописний лист, перша буква кожного розділу була виділена червоною фарбою. Початок кожної глави було прикрашено візерунком, на якому перепліталися виноградні лози з кедровими шишками.

Слайд 6

До видання наступної книги, збірки молитов «Часослов», першодрукар Іван Федоров і його помічник Петро Мстиславец приступили 7 серпня 1565. Саме по цій книзі довгий час дітей вчили читання. На жаль, ця книга виявилася другою і останньою, випущеною Федоровим в Росії.