X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проеціювання площини. Точки і прямі в площині. Метод перетворення площин.

Завантажити презентацію

Проеціювання площини. Точки і прямі в площині. Метод перетворення площин.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція 2 Проеціювання площини. Точки і прямі в площині. Метод перетворення площин. Кафедра нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки

Слайд 2

СПОСОБИ ЗАВДАННЯ ПЛОЩИН НА КРЕСЛЕНИКУ Для графічного завдання площини досить задати проекції трьох ії точок, які не належать одній прямій.

Слайд 3

ТРЬОМА ТОЧКАМИ

Слайд 4

ВІДРІЗКОМ ПРЯМОЇ І ТОЧОЮ

Слайд 5

ДВОМА ПРЯМИМИ, ЩО ПЕРЕТИНАЮТЬСЯ

Слайд 6

ДВОМА ПАРАЛЕЛЬНИМИ ПРЯМИМИ

Слайд 7

ПЛОЩИНИ ЗАГАЛЬНОГО ПОЛОЖЕННЯ

Слайд 8

ПЛОЩИНИ РІВНЯ ГОРИЗОНТАЛЬНА ПЛОЩИНА Σ||∏1 α=0˚ β=90 ˚ ФРОНТАЛЬНА ПЛОЩИНА Σ||∏2 β=0˚ α=90˚ ПРОФІЛЬНА ПЛОЩИНА Σ||∏3 α=90˚ β=90˚

Слайд 9

ФРОНТАЛЬНО-ПРОЕКЦЮЮЧА ПЛОЩИНА ABC П2

Слайд 10

ГОРИЗОНТАЛЬНО-ПРОЕКЦЮЮЧА ПЛОЩИНА П1 ПРОФИЛЬНО-ПРОЕКЦЮЮЧА ПЛОЩИНА П3

Слайд 11

Задача: Площина загального положення задана плоскою фігурою – трикутником. Знайти натуральну величину трикутника за допомогою метода заміни площин проекцій. Щоб знайти натуральну величину площини загального положення, треба перетворити ії у площину рівня. Для цього треба виконати дві заміни. Увага ! На всі поставлені питання треба обов’язково дати відповідь. Якщо відповідь дати складно, питання треба запам’ятати чи записати і обов’язково запитати у викладача.

Слайд 12

Треба починати з аналізу положення трикутника в системі площин проекцій. 1. Якщо задана площина паралельна до основної площини проекцій, то вона проекцюється на цю площину проекцій без спотворення, тобто в натуральну величину. Трикутник розташований паралельно до площини проекцій П2. У цьому випадку натуральна величина трикутника визначається за його фронтальною проекцією на площину П2. Трикутник належить площині, яка має назву – площина рівня.

Слайд 13

2.Якщо площина трикутника перпендикулярна до площини проекцій, то вона проекцюється на цю площину проекцій у вигляді прямої лінії – сліду проекції, а на іншу площину проекції спотворено. У цьому разі треба зробити одну заміну площин проекцій, щоб знайти натуральну величину заданої плоскої фігури. ЯК ? – паралельно до площини заданої плоскої фігури розташувати нову площину проекцій П4 за умовою, що вона буде перпендикулярна до тієї площини проекцій, що залишається в системі площин проекцій (тобто, або площини П1 чи площини П2).

Слайд 14

Натуральна величина трикутника на П4. Ця задана площина має назву – проекцююча площина

Слайд 15

1 заміна – спочатку перетворити площину загального положення на проекцюючу. Для цього треба провести в площині трикутника лінію рівня, наприклад горизонталь і розташувати допоміжну площину проекцій перпендикулярно до неї. Після виконаних побудов, площина загального положення проекцюється у вигляді лінії – сліду проекції. Щоб знайти натуральну величину площини загального положення, треба перетворити ії у площину рівня. Для цього треба виконати дві заміни. проекцюючу.

Слайд 16

2 заміна – перетворити площину проекцюючу у площину рівня. Для цього слід розташувати ще одну допоміжну площину проекцій паралельно до сліду-проекції проекцюючої площини.

Слайд 17

Х П2 П1 А2 А1 В2 В1 С2 С1 12 h2 11 h1 X1 П1 П4 С4 А4=14=h4 B4 X2 П4 П5 А5 В5 С5 O5 O4 O1 α Показана побудова центра кола, описаного навколо НВ трикутника. Центр знаходиться на перетині перпендикулярів, яки проведені з середини двох сторін трикутника. Проекція кола на П1 є еліпс - велика вісь якого дорівнюється розміру діаметра кола, а мала вісь знаходиться проекцююванням точки К на П1. К5 К4 К1

Слайд 18

21 22 f1 f2 X26 П2 П6 Σ6 В6 А6 С6 β О1 О2 =О6 R R R R R Для знаходження розміру малої осі еліпсу на П2, треба зробити наступне: Провести в площині П2 фронталь. Розташувати перпендикулярно до f2 Х26. 3. Спроецюювати по черзі проекції точок А2, В2, С2 до нової площини П6. 4. З‘єднати проекції А6, В6, С6 прямою лінію – слідом проекцій Σ6. 5.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Геометрія