X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні точки і лінії небесної сфери. Зоряний час

Завантажити презентацію

Основні точки і лінії небесної сфери. Зоряний час

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні точки і лінії небесної сфери. Зоряний час

Слайд 2

O Z Z′ P′ Q′ Q P S N W E

Слайд 3

Екліптика Велике коло, по якому центр диска Сонця здійснює свій видимий річний рух на небесній сфері, називається екліптикою. Площина екліптики нахилена до площини небесного екватора під кутом ε=23°26,5′. Екліптика перетинається з небесним екватором у двох точках рівнодень : весняного і осіннього, що позначаються відповідно знаками ♈ і ♎.

Слайд 4

Явище проходження світила через небесний меридіан називається кульмінацією 1. Характер добового руху світил на середніх географічних широтах (є світила, що сходять і заходять за горизонт; є такі, що ніколи не заходять за горизонт і є такі, які ніколи не сходять над горизонтом (невидимі у даній місцевості). 2. Характер добового руху світил на екваторі (всі світила сходять і заходять за горизонт). 3. Характер добового руху світил на полюсах Землі (є світила, завжди видимі над горизонтом і є світила, що ніколи не видимі).

Слайд 5

Зоряний час Зоряний час – це час s, що минув від верхньої кульмінації точки весняного рівнодення. Зоряна доба – це проміжок часу між двома послідовними верхніми кульмінаціями точки весняного рівнодення. Зоряний час на географічний довготі λ на схід від Гринвіча s=s0+λ, де s0 – зоряний час на нульовому гринвіцькому меридіані

Слайд 6

Використані джерела Климишин І.А., Крячко І.П. Астрономія: підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Знання України, 2003. – 192с. Педагогічні програмні засоби Бібліотека електронних наочностей «Астрономія, 11 клас»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія