X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як держава регулює грошовий обіг

Завантажити презентацію

Як держава регулює грошовий обіг

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як держава регулює грошовий обіг Вчитель: Биков Дмитро Якимович

Слайд 2

План Поняття грошей і грошової маси. Чинники попиту на гроші та пропозиції грошей. Зміст грошової політики держави. Роль центрального банку у регулюванні грошового ринку. Види монетарної політики.

Слайд 3

4. Роль центрального банку у регулюванні грошового ринку. Регулювання грошово-кредитних відносин здійснюється за участю кредитної системи. «Серцем» кредитної системи є Центральний банк, який виконує основні функції щодо грошово-кредитного регулювання, контролю за діяльністю комерційних банків, кредитно-грошового обслуговування уряду, збереження офіційних золотовалютних резервів країни. Комбанки – фінансові установи, що займаються прийманням вкладів та наданням комерційних позик.

Слайд 4

Способи впливу центрального банку на пропозицію грошей в економіці Зміна норми резервування (банківських резервів) Збільшення норми резервування приводить до зменшення пропозиції грошей і збільшення відсоткових ставок, і навпаки Зміна дисконтної ставки (ставки рефінансування) Підвищення дисконтної ставки знижує зацікавленість комерційних банків у формуванні додаткових грошових резервів шляхом отримання позичок у центральному банку, і навпаки Здійснення операцій на ринку цінних паперів Якщо центральний банк купує державні облігації на відкритому ринку, грошові резерви комерційних банків зростають, тобто збільшується пропозиція грошей, і навпаки.

Слайд 5

Основними інструментами грошово-кредитної політики Національного Банку України є: Інструменти грошово-кредитного регулювання Зміна облікової ставки Зміна норми обов’язкових резервів Операції на відкритому ринку Облікова ставка – це відсоткова ставка за позиками, які надає ЦБ комбанкам Норма відсоткових резервів – це процентне відношення суми обов’язкових резервів до суми депозитів (вкладів) Це операції, які проводить ЦБ шляхом купівлі або продажу державних цінних паперів (державних облігацій)