ЗНО 2010
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗНО - 2010 Презентація для керівників методичних об’єднань вчителів хімії Рекомендаціїї розроблено методистом І.В. Груба
ЗНО - 2010 Особливості проведення ЗНО - 2010 Наказ Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2009 року №570 *перелік предметів аналогічний переліку 2009 року; * кожен бажаючий взяти участь у ЗНО 2010 року може обрати п’ять предметів для тестування; *два обов’язкові предмети тестування; *проведення ЗНО у червні 2010 року; *результати ЗНО зараховуються як результати конкурсних випробувань до вищих навчальних закладів.
ЗНО - 2010 Оcобливості проведення ЗНО - 2010 Зовнішнє оцінювання буде виконувати лише одне завдання Обов’язковість двох предметів Виготовлення тестових зошитів лише українською мовою (для бажаючих передбачається словник основних термінів з предмета тестування)
Специфікація тесту з хімії 1. Призначення тесту * Оцінити ступінь підготовленості випускників ЗОШ та минулих років з хімії з метою конкурсного відбору для навчання у ВНЗ. 2. Документи, що визначають зміст тесту * Зміст тесту визначається на основі Програми ЗНО з хімії (Наказ МОНУ № 865 від 18.09.2008року).
Специфікація тесту з хімії 3. Структура тесту * Загальна кількість завдань тесту – 60. * На виконання тесту з хімії відведено 150 хвилин.
Специфікація тесту з хімії Кількісний розподіл завдань за складністю та за змістовими блоками
Специфікація тесту з хімії 4. Характеристика тестових завдань Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Ці завдання відображають матеріал всіх розділів програми з хімії. До кожного із завдань з вибором однієї правильної відповіді пропонується 4 варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав та позначив лише одну правильну відповідь у бланку відповідей.
Специфікація тесту з хімії 2. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари). У завданнях на встановлення відповідності охоплюється матеріал всіх розділів програми з хімії та перевіряється застосування знань, вміння учня оцінювати, аналізувати й синтезувати на основі набутих знань.
Специфікація тесту з хімії 3. Завдання на встановлення правильної послідовності. Завдання охоплюють матеріал всіх розділів програми з хімії та перевіряють уміння учнів оцінювати та аналізувати інформацію, користуючись набутими знаннями.
Специфікація тесту з хімії 4. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Завдання охоплюють матеріал всіх розділів програми з хімії. За допомогою цих завдань перевіряють уміння учнів виконувати певні дії, користуючись набутими знаннями з хімії. Числову відповідь необхідно вписати до бланку відповідей.
Специфікація тесту з хімії 5. Розподіл тестових завдань з хімії за складовими хімічної підготовки
Специфікація тесту з хімії 6. Принципи композиції завдань у тесті з хімії. 1. Завдання розташовуються за формами наступним чином: від завдань з вибором однієї правильної відповіді до завдань відкритої форми з короткою відповіддю. 2. Завдання в межах кожної з форм розташовуються в послідовності за змістовими блоками: “Хімічний елемент” – 23% завдань ЗНО; “Речовина” – 25% завдань ЗНО; “Хімічна реакція” – 25% завдань ЗНО; “Застосування знань про речовини та хімічні реакції” – 27% завдань ЗНО. Це регламентується кількістю годин, відведених на вивчення хімії відповідно до програми загальноосвітніх навчальних закладів з хімії.
Специфікація тесту з хімії 7. Оцінювання завдань різних форм тесту з хімії. Завдання з вибором однієї правильної відповіді – 0-1 тестовий бал. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) – 0-1-2-3-4 тестових балів. Завдання на встановлення правильної послідовності – 0-1-2 тестових балів. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю – 0 або 2 тестових бали. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати за виконання всіх завдань тесту з хімії, - 95.
Специфікація тесту з хімії Розподіл максимально можливих тестових балів за змістовими блоками з хімії
Специфікація тесту з хімії 8. Додаткові матеріали та обладнання * Додаткові матеріали та обладнання під час виконання тесту не використовуються. 9. Умови проведення ЗНО та перевірки його результатів * Під час проведення ЗНО в аудиторії не можуть бути присутніми вчителі хімії, біології. * Відповіді на завдання автоматично обробляються після сканування бланку відповідей.
Специфікація тесту з хімії 10. Рекомендації з підготовки до складання тесту * Під час підготовки до тестування рекомендується використовувати підручники і посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України.
Зразки тестових завдань Завдання з вибором однієї правильної відповіді Серед зазначених формул визначте сполуку з ковалентним неполярним зв’язком, яка відома під назвою “паливо майбутнього”. А СО2 Б Н2S В Н2 Г Са Сl2 В
Зразки тестових завдань Завдання з вибором однієї правильної відповіді Після грозового дощу повітря насичене речовиною, що є алотропною модифікацією хімічного елемента А Фосфору Б Сульфуру В Оксігену Г Карбону. В
Зразки тестових завдань 2. Завдання на встановлення відповідності Установіть відповідність між назвами вуглеводнів та їх використанням 1 Дихлорометан А для виробництва поліетилену 2 Трийодометан Б як розчинник Етен В в медицині для заживання відкритих ран Вінілхлорід Г для виробництва штучної шкіри Д для виробництва фенолформальдегідних пластмас 1Б 2В 3А 4Г
Зразки тестових завдань 3. Завдання на встановлення правильної послідовності Установіть послідовність апаратів у технологічній схемі виробництва сульфатної кислоти А контактний апарат Б піч для випалювання В поглинальна башта Г електрофільтр БГАВ
Зразки тестових завдань Завдання відкритої форми з короткою відповіддю На повну нейтралізацію розчину масою 20 г з масовою часткою сульфатної кислоти 19,6% витрачається розчин лугу. Обчисліть масу (г) розчину лугу з масовою часткою натрій гідроксиду 20%. 16
Рекомендовані джерела інформації 1. WWW.mon.gov.ua (Міністерство освіти і науки України). 2. WWW.testportal.gov.ua (Український центр оцінювання якості освіти). 3. WWW.test.dn.ua (Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти). 4. WWW.osvita.org.ua (Освітній портал). 5. WWW.ukrbook.com.ua (Книги України).
Схожі презентації
Категорії