X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жорж Бізе. Життя та творчість

Завантажити презентацію

Жорж Бізе. Життя та творчість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жорж Бізе (1838-1875) Французький композитор, автор оркестрових творів, романсів, фортепіанних п'єс, а також опер, найвідомішою з яких стала «Кармен» Народився в Парижі 25 жовтня 1838. Батько був перукарем і сам виготовляв перуки, що не заважало йому займатися також співом. Мати походила зі збіднілої буржуазної родини, добре грала на фортепіано, мріяла повернутися до забезпеченого і привілейованого стану. Вона зналася на музиці і заохочувала сина до музики.

Слайд 2

Уже перший великий твір Бізе симфонія C-dur (1855, опублікована в 1935) свідчить про самобутнє дарування композитора. У ній виявилися характерні для його стилю витонченість форми та чіткість викладу.

Слайд 3

План 1. Біографія 2. Значення творчості композитора 3. Посмертна слава опери “Кармен” 4. Перелік творів.

Слайд 4

Мати вклала багато зусиль в виховання сина, з яким пов'язувала всі свої надії. Малий Жорж охоче опановував музичну грамоту і виділявся здібностями. Він досить легко склав іспити і в 10 років став студентом Паризької консерваторії з правом безкоштовного навчання.

Слайд 5

Події франко-пруської війни та Паризької Комуни сприяли утвердженню демократичних поглядів композитора і його прагнень до правдивого, реалістичного мистецтва. Події франко-пруської війни та Паризької Комуни сприяли утвердженню демократичних поглядів композитора і його прагнень до правдивого, реалістичного мистецтва

Слайд 6

У 1857 році він розділив з  Шарлем Лекока премію на конкурсі, організованому  Жаком Офеннбаха. За оперету «Чудесний лікар» Бізео тримав  Римську премію, що дозволило йому прожити в Римі протягом трьох років, складаючи музику і займаючись своєю освітою. 

Слайд 7

Звітним твором (написання якого було обов'язковим для всіх лауреатів Римської премії) стала опера «Дон Прокопіо»

Слайд 8

 У цей же період він написав «Пертську красуню», музику до п'єси Альфонса Доде  «Арлезіанка» і твір для фортепіано «Дитячі ігри». 

Слайд 9

Також він написав романтичну оперу «Джаміле», зазвичай розглядається, як попередницю «Кармен». Сам Бізез забув про неї, і про симфонії не згадували до 1935 року, коли вона була виявлена в бібліотеці консерваторії.

Слайд 10

У 1874-1875 рр. композитор працював над «Кармен». Прем'єра опери відбулася в паризькому театрі «Опера-комік» 3 березня 1875 року і закінчилася провалом.

Слайд 11

Посмертна слава опери «Кармен» Успіх опері принесла постановка в тому ж році у  Відні в редакції Ернеста Гіро (розмовні діалоги замінені речитативами, в четвертий акт включені балетні сцени на музику з «Пертської красуні» й «Арлезіанки»). «Кармен» стала однією із найпопулярніших опер у світі, про яку Петро Чайковський  писав в 1880, що «це в повному розумінні слова шедевр».

Слайд 12

Свою Другу симфонію, «Рим», Бізе не завершив.  Помер Жорж Бізе  3 червня 1875 від серцевого нападу.

Слайд 13

Перелік творів Опери та оперети «Дон Прокопіо» (Don Procopio), опера буф (1859) «Пертська красуня» (La jolie fille de Perth), опера (1867) «Нума», опера (1871) «Арлезіанка» (L'Arlésienne), 'музика до вистави' (1872) «Джаміле» (Djamileh), одноактна опера (1872) «Кармен», опера (1875) Інше хори з оркестром і a cappella; п'єси для фортепіано, фортепіанні дуети; романси, пісні; Симфонічна музика Симфонія № 1 C-dur (1855) Симфонія № 2 «Roma» (знищена автором) Сюїта «Арлезіанка» (з музики Бізе до вистави Арлезіанка,1872) Сюїта з опери «Кармен»

Слайд 14

Дякую за увагу!

Слайд 15

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література