X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життя Волта Вітмена"

Завантажити презентацію

"Життя Волта Вітмена"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя Волта Вітмена “ Все обертається навколо мене, концентрується в мені, виходить з мене самого. У мене є лише один центральний образ — загальна людська особистість ".

Слайд 2

...Муза! Я приношу тебе наше здесь и наше сегодня, Пар, керосин и газ, экстренные поезда, великие пути сообщения, Триумфы нынешних дней; нежный кабель Атлантики, И тихоокеанский экспресс, и Суэцкий канал, и Готардский туннель, и Гузекский туннель, и Бруклинский мост. Всю землю тебе приношу, как клубок, обмотанный рельсами и пароходными тропами, избороздившими каждое море, Наш вертящийся шар приношу... («Песня о выставке», перевод К. Чуковского.) Волт Вітмен, 1887 р.

Слайд 3

Основні твори збірка «Листя трави» поема «Коли бузок розквів торік у моєму дворі» цикл віршів «Прощай, моя фантазіє!» В тобі, читачу, тріпоче життя, гордість, любов – як і в мені, тому для тебе ці мої пісні.

Слайд 4

Walt Whitman Волт Вітмен У 1855 р. сам набрав і надрукував у бруклінській друкарні збірку з дванадцяти віршів і поем – "Листя трави" (Leaves of Grass). Згодом "Листя трави" витримали за життя Уітмена ще вісім видань (останнє: 1892), кожне з яких автор доповнював новими віршами та поемами. "Листя трави" – унікальний в американській поезії твір, який можна назвати ліричним романом у віршах. Творчість Уітмена справила вплив на багатьох поетів США нашого століття. Продовжувачами його традицій були К. Сендберг і багато в чому А. Макліш, У. Лоуенфелс. Для таких поетів, як Е. А. Робінсон, X. Крейн, Р. Джеферс, У. К. Вільямс, А. Гінсберг, "Листя трави" стали точкою відправлення в їх власних шуканнях. Навіть ті поети, які заявляли про своє неприйняття творчості Уітмена - наприклад, В. Ліндсей,-не змогли пройти повз його досвід. Вітмену належать численні публіцистичні твори, серед яких особливе місце займає памфлет "Демократичні далі" (1871), де він переглядає свій безмежний оптимізм і віру в "велике майбутнє" Америки. Вітмен-піонер сучасного вільного вірша. Його просодичні експерименти істотно вплинули на становлення техніки верлібру не тільки в американських, але і європейських поетів

Слайд 5

Рік народження: 1819. У фермерській родині на острові Лонг-Айленд (Нью-Йорк), згодом жив у Брукліні. Освіта: школу не закінчив через бідність. Широкої освіченості набув самостійно, читаючи книги. Розпочав писати вірші. Змінив багато професій: був працівником друкарні, вчителем, столяром... Працював журналістом, згодом став головним редактором демократичної газети “Бруклінський орел”. В роки Громадянської війни (1860-1865) був санітаром у шпиталі. Розбитий паралічем, не втрачав оптимізму і продовжував роботу над поетичними творами. помер 1892 року в м. Камден (Нью-Джерсі).

Слайд 6

Будинок, в якому народився Волт Вітмен Малюнок Дж.Пеннела Перший, хто зустрінеться на моєму шляху, Якщо ти, проходячи повз мене, захочеш заговорити до мене, то чого б тобі не заговорити до мене? Чому б і мені не розпочати розмову з тобою? «Пісня про себе»

Слайд 7

"Поезія покликана розкривати прекрасне у житті, але прекрасне не в пишних окрасах - прекрасне саме життя як таке, в його істині і простоті« Волт Вітмен

Слайд 8

Галерея портретів поета Я втілюю у собі всіх страждальців і всіх знедолених... Хто принижує іншого, той принижує мене. «Пісня про себе»

Слайд 9

“Вся його письменницька сила в надзвичайно живому відчутті безкінечної широти Всесвіту” Плакат. Роберт Лейсі

Слайд 10

Пам’ятник В.Вітмену в Нью-Йорку Скульптор Д.Девідсон Пам’ятник В.Вітмену в Москві на території МДУ . 2009 р. На честь Вітмена названий кратер на Меркурії.

Слайд 11

Митець принципово хотів лишитися в історії літератури автором однієї книжки — спочатку проклятої, а потім уславленої

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література