X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя і творчість Генріха Гейне

Завантажити презентацію

Життя і творчість Генріха Гейне

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Я світив вам у темряві …” Генріх Гейне – “ останній поет романтичної епохи ”

Слайд 2

Видатний німецький поет Генріх Гейне Народився 13 грудня 1797 року в місті Дюссельдорф в родині збіднілого комерсанта Самсона Гейне

Слайд 3

Дюссельдорф Старовинне німецьке місто Дюссельдорф розташоване на зелених берегах величного Рейну, там, де в нього впадає річка Дюссель. Це батьківщина Генріха Гейне.

Слайд 4

Музей Гейне в Дюссельдорфі В цьому будинку 13 грудня 1797 року народився великий поет.

Слайд 5

Амалія Гейне Перше кохання Гейне – його двоюрідна сестра Амалія. Дівчина відкинула любов бідного родича. Страждання від нещасливого кохання – головна тема знаменитої збірки віршів – “ Книга пісень ”

Слайд 6

І. Шишкін. “ На півночі дикій…” “ Книга пісень “ розпочинається циклом “ Страждання юності “. Один з найвідоміших творів цього циклу – вірш “ Сосна ” . За його мотивами російський художник І. Шишкін написав картину “ На півночі дикій… “

Слайд 7

Скеля Лорелей Прогулюючись берегом Рейну, Гейне почув легенду про Лорелею – русалку, що жила в річці. Цю скелю німці так і називають – Скеля Лорелей.

Слайд 8

Лорелея Незнана красуня на кручі Сидить у самоті. Упали на шати блискучі Коси її золоті. Із золота гребінь має. І косу розчісує ним, І дикої пісні співає, Не співаної ніким.

Слайд 9

Статуя Лорелей у Бронксі, Нью-Йорк

Слайд 10

Париж, бульвар Монмартр В 1831 році Гейне був змушений емігрувати з Німеччини. Він оселився в Парижі, де й прожив до самої смерті.

Слайд 11

Гейне та його дружина Матильда Дружина великого поета була неосвіченою селянкою. Але вона дуже кохала свого чоловіка і віддано доглядала за ним до самої його смерті.

Слайд 12

Гейне у “ матрацовій могилі “ Останні вісім років життя Гейне провів прикутим до ліжка через тяжку хворобу. Але все одно продовжував писати.

Слайд 13

Могила Гейне в Парижі Помер Генріх Гейне в Парижі 17 лютого 1856 року. Поховали його на кладовищі Монмартр.

Слайд 14

Генріх Гейне “ Гімн “ Я – меч, я – полум’я. Я свтив вам у темряві, і коли битва розпочалась, я бився попереду, в першім ряду. Круг мене лежать трупи моїх друзів, але ми перемогли. Ми перемогли, але навколо скрізь лежать трупи моїх друзів. У радісних вигуках тріумфальної пісні похоронні хорали звучать. Та в нас нема часу ані для радості, ані для суму. Знову сурмлять сурми, провіщаючи нову боротьбу. Я – меч, я – полум’я. Переклад П. Тичини

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література