X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
У світі літературного детективу

Завантажити презентацію

У світі літературного детективу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Віртуальна подорож Тема. У світі літературного детективу

Слайд 2

Мета: узагальнити і систематизувати знання про детективну літературу; вдосконалити навички цілісного сприйняття художнього твору; розвивати творчу уяву; вчити характеризувати образ художній; розвивати мислення; виховувати загальнолюдські моральні цінності: порядність, чесність, справедливість.

Слайд 3

Дослідницько-пошукові завдання для груп учнів 1 група - історія виникнення детектива: розповідь про Франсуа Ежена Відока та перше бюро розслідувань злочинів та про засновника детективного жанру Едгара Аллана По. 2 група - розповідь про найвідоміших сищиків минулих тисячоліть. 3 група –розповідь про життя та творчість Артура Конан Дойла.

Слайд 4

Детектив(англ.detective) – агент розшуку(з лат.detectio–розкриття). Літературний детектив-це різновид пригодницької літератури, передусім прозові твори, в яких розкривається певна таємниця, пов’язана із злочином.

Слайд 5

Виступ 1 групи Історія виникнення детективу Перше «Бюро розслідувань» було засновано в Парижі в 1833 році Франсуа Еженом Відоком. У минулому сам був злочинцем, поліцейським інформатором. Потім з успіхом завідував агентством, яке складалося з колишніх крадіїв та грабіжників, готових виконувати найбруднішу роботу. Послугами Відока скористалися близько чотирьох тисяч багатих клієнтів. І це не дивно. Адже Відок і його люди бралися за роботу, з якою не могла впоратися поліція. Потім Відок видав чотири томи мемуарів. Франсуа Эже нВидо к  ( 1775 — 1857)

Слайд 6

Франсуа Эже н Видо к ( 1775 — 1857)

Слайд 7

Ці мемуари зацікавили Едгара По і справили на нього неабияке враження. Саме цим мемуарам ми зобов’язані появі новели «Вбивство на вулиці Морг». Так народився класичний детектив. А американський письменник Едгар По став засновником цього жанру, створив закони класичного детективу.

Слайд 8

Едгар Аллан По Біля витоків детективної літератури став америк. письменник Е. А. По, який протягом 1840—1845 рр. створив 5 новел, у яких було закладено ідеї, що лягли в основу принципів сучасного детективу. Він став засновником трьох головних напрямів у детективі : романтичного (власне сенсаційного), класичного (власне інтелектуального) готичного (жахливого, страшного).

Слайд 9

Закони класичного інтелектуального детективу: • сюжет побудований навколо злочину; • у центрі — інтелектуальний процес пошуку істини; • дія відбувалася у дуже обмеженому просторі; • головний герой — єдиний, хто міг досягти успіху, який був ніби запрограмованим; • жертва — «об'єкт роботи нишпорки»; • детектива цікавили найменші подробиці; • читач мав можливість стежити за розвитком думки слідчого; • відсутність рухів та емоцій; • інтерес почуттів сконцентрований на таємниці, а не на трагедії людей; • злочин мав бути обов'язково розкритий за допомогою логічних умовиводів, а не випадковості, чи немотивованого зізнання; • монотонність оповіді, довгі розповіді героїв про різні дрібниці.

Слайд 10

ЗНАЙТИ ВІДПОВІДНІСТЬ Детектив Детективна література Дедукція Інтелект Злочин розум, здібності протиправна, протизаконна дія або дії, які ведуть до покарання розкривати, виявляти, шукати міркування від загального до конкретного художні твори про розкриття злочину

Слайд 11

Виступ 2 групи Розповідь про найвідоміших сищиків минулих тисячоліть Сищик — той, хто безпосередньо займається розслідуванням. Сищиком можуть бути абсолютно різні люди: службовці правоохоронних органів, приватні детективи, родичі, друзі, знайомі, інколи — зовсім випадкові люди. Сищик не може виявитися злочинцем. Фігура сищика — центральна в детективі. Сищик-професіонал — працівник правоохоронних органів. Він може бути експертом дуже високого рівня, а може — і звичайним, яких є багато, працівником міліції. Приватний детектив — для нього розслідування злочину — основна робота, але він не працює в міліції, хоча може бути міліціонером на пенсії. Як правило, він висококваліфікований, діловий і енергійний. Часто приватний детектив стає центральною фігурою.

Слайд 12

Сищик-аматор — те саме, що і приватний детектив, з різницею в тому, що розслідування злочину для нього — не професія, а хобі, до якого він звертається лише час від часу. Окремий підвид сищика-аматора — випадкова людина, яка ніколи не займалася подібною діяльністю, але змушена вести розслідування через гостру необхідність, наприклад, щоб врятувати несправедливо звинувачену близьку людину або зняти підозри з самого себе.

Слайд 13

Алан Пінкертон ( 1819 — 1884) Алан Пінкертон народився в Глазго в сім’ї Вільяма Пінкертона і його дружини Ізабелль. Його батько був сержантом муніципальної поліції Глазго. В 1828 р. Вільям Пінкертон помер, від тілесних ушкоджень, отриманих від в’язня, якого він охороняв. На місці будинку, де народився Алан, тепер розташована Центральна Мечеть Глазго.

Слайд 14

1849 року Пінкертон був зареєстрований як перший приватний детектив в Чикаго. Він організував групу детективів для боротьби з крадіжками власності залізниці. На початку 1850-х Алан Пінкертон в партнерстві з юристом Едвардом Ракером (англ. Edward Rucker) створюють Північно-Західну Поліційну Агенцію, яка 1852 р. перетворилась в Національну Детективну Агенцію Пінкертона

Слайд 15

Дедуктивний метод Дедукція (від загального - до конкретного) Індукція (від конкретного – до загального)

Слайд 16

Виступ 3 групи –розповідь про життя та творчість Артура Конан Дойла Меня не поминайте с укоризной, Если увлек рассказом хоть немного И мужа, насмотревшегося жизни, И мальчика, пред кем еще дорога... Артур Ігнатіус Конан Дойл 1859 - 1930

Слайд 17

Артур Конан Дойл (Дойль; 1859-1930) сподівався, що його літературну славу збережуть написані ним історичні та пригодницькі романи, принаймні, один з яких - "Загублений світ" - дійсно дуже відомий. Але письменник помилився. Як у сучасників, так і в нащадків незмінним перевагою користуються оповідання й повісті про Шерлока Холмса. Конан Дойл намагався навіть позбутися свого героя, але, убивши Холмса, повинен був знову воскрешати його на вимогу читаючої публіки. Першим твором про Шерлока Холмса була повість "Етюд у багряних тонах" (1887). Чи не найвідомішою - "Собака Баскервілів" (1902).

Слайд 18

Слайд 19

ВГАДАЙ ГЕРОЯ ТВОРУ « Худий високий чоловік з довгим носом, що стирчав, немов дзьоб, між сірими, посадженими очима, які поблискують оправою окулярів»

Слайд 20

“... він скоцюрбився у кріслі, підтягнув коліна аж до свого орлиного носа, застиг так, заплющивши очі, а його глиняна чорна люлька вистромилась вперед. “

Слайд 21

«...невеликого зросту, кремезний, міцний,карі очі, густі темні брови, смаглява обвітрена шкіра»

Слайд 22

«... невисокий, худий світловолосий чоловік років 35-40 з чисто вибритою, пісною фізіономією, вузьким, довгим підборіддям, в руках - зелений сачок, щоб ловити метеликів.»

Слайд 23

Чудовий дует Шерлок Холмс – Василь Ліванов, доктор Ватсон – Віталий Соломін.

Слайд 24

Василя Ліванова за роль Шерлока Холмса, у 2005 році нагородили орденом «Почётный кавалер ордена Британской империи».

Слайд 25

По числу экранизаций (их более 210) Шерлок Холмс и доктор Ватсон попали в книгу рекордов Гиннеса.

Слайд 26

КОРОЛЕВА ДЕТЕКТИВУ АГАТА КРІСТІ (1890-1976)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література