X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Архілоха-засновника ямбічного жанру

Завантажити презентацію

Творчість Архілоха-засновника ямбічного жанру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Давньогрецька лірика Пісенна Декламаційна Сольна хорова елегійна ямбічна Гомер Тіртей Архілох Горацій Овідій

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

У чому сила поетичного слова Тіртея?

Слайд 7

Творчість Архілоха-засновника ямбічного жанру

Слайд 8

Цікавинки: Існує легенда про те, що одного разу юний Архілох за наказом батька погнав у сусіднє селище на продаж корову. При світлі місяця він помітив якихось жінок, що підійшли до нього зі сміхом і жартами, пропонуючи віддати корову в обмін на ліру. Не встиг Архілох відповісти, як вони зникли, залишивши біля його ніг ліру. Удома ніхто не повірив йому, але через те, що корову ніде не змогли знайти, батько пішов у Дельфи й там дістав від оракула відповідь: синові призначено набути безсмертної слави.

Слайд 9

Цікавинки: Відомо, що все життя поета супроводжувала бідність і він змушений був стати воїном-найманцем. Воював у Фракії, на острові Евбея, захищав грецьку колонію на острові Фасос, засновану ще його дідом, загинув у бою на острові Наксос.

Слайд 10

Цікавинки: Хоч Архілох був мужнім, це вже була зовсім не та «класична» мужність, не та героїка, яку проповідував у своєму епосі Гомер. Якщо для героїв Гомера повернутися без щита означало б довічну ганьбу, «зі щитом (перемога) або на щиті (смерть)». Архілох писав, що під час одного з боїв свого щита загубив і його зараз носить ворог, але він цим не переймається і купить собі нового щита…

Слайд 11

Цікавинки: Найбільше прославився Архілох ямбами, віршами іронічного, полемічного і різко сатиричного змісту. Відомо, що частина цих творів була пов'язана з його невдачею у коханні. Він був закоханий у якусь Необулу, чию красу пристрасно прославляв. Але після відмови батька дівчини при сватанні Архілох написав про Необулу, її батька та сестер настільки жовчні вірші, що, за легендою, ті не пережили образи і наклали на себе руки. Ямб у Архілоха не розмір, іронічний вірш.

Слайд 12

Слайд 13

Фрагмент Архілохового рукопису

Слайд 14

План аналізу поезії: визначити тему, головну думку, до якої лірики належить, художні засоби, розмір

Слайд 15

Порівняння Тіртея та Архілоха кульгавий сильний літній патріоти молодий не брав участі добре володіють воїн у походах мистецтвом слова Архілох

Слайд 16

Чи корисним було для мене знайомство з творчістю Архілоха? я вважаю...(позиція). Тому, що... (пояснення) Приклад... (докази, аргументи). І тому... (висновок).

Слайд 17

Алгоритм написання сенкана: 1. Хто? Що? - 1 іменник. 2. Який? - 2 прикметники. 3. Що робить? - 3 дієслова. 4. Що автор думає про тему? - фраза з 4 слів. 5. Хто? Що? - нове звучання теми - 1 іменник.

Слайд 18

Архілох Ямбічний, цікавий, Захоплює, міркує, стверджує. Філософське ставлення до життя. Поет

Слайд 19

Інформація про домашнє завдання(одне на вибір): 1.Дати відповідь на запитання: «Чи можна вважати поезію Архілоха філософською?» 2. Уявіть, що ви репортер, візьміть інтерв'ю у Архілоха. 3. Порівняйте 2 поезії Архілоха на вибір (спільне-відмінне). 4. Поміркуйте: ямб – жанр поезії і ямб - розмір?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література