X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Архілоха — засновника ямбічного жанру

Завантажити презентацію

Творчість Архілоха — засновника ямбічного жанру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Творчість Архілоха — засновника ямбічного жанру

Слайд 2

Архілох — засновник літературного ямба, що зберігав уїдливість та грубу відвертість фольклорної викривальної пісні. Рапсодии виконували його твори поруч із поемами Гомера та Гесіода, а рідний острів заснував на його честь культ, і з тих пір його ім’я посідає гідне місце серед «героїв»

Слайд 3

Гесид Гомер

Слайд 4

Остров Парос

Слайд 5

Читання вірша «Серце, серце!» * * * Серце, серце! Біди люті звідусіль тебе смутять — Ти ж відважно захищайся, з ворогами позмагайсь. Хай на тебе скрізь чатує ворожнеча — завжди будь Непохитне. Переможеш — не хвались відкрито цим, Переможене — удома в самотині стримуй плач. Радість є — радій не надто, є нещастя — не сумуй Понад міру. Вмій пізнати зміни в людському житті. (Переклад Г. Кочура)

Слайд 6

Се рце, се рце! Біди лю ті звідусіль тебе смутя ть.

Слайд 7

«Смуток, Перікле, довкола запав...» * * * Смуток, Перікле, довкола запав, не зазнає сьогодні Втіхи ніхто з громадян, місто — в скорботі важкій; Скільки прекрасних людей розколихане бурею море Вкрило! Від болю та сліз наш серця водночас Мовби набрякли. І все ж од нестерпної туги, мій друже, Засіб дали нам боги — стійкість незламну душі. Лихо по черзі спадає на кожного: от і над нами Нині простерлось воно, нас до живого дійма, Завтра страждатимуть інші; тож годі! Згадайте, нарешті, Хто ви, й слізливим жінкам жалощі й тугу лишіть! (Переклад А. Содомори)

Слайд 8

«Носит теперь горделиво…» Носит теперь горделиво саиец мой щит безупречный: Волей-неволей пришлось бросить его мне в кустах. Сам я кончины зато избежал. И пускай пропадает Щит мой. Не хуже ничуть новый могу я добыть.

Слайд 9

Вперед, о сыны отцов, граждан Мужами прославленной Спарты! Щит левой рукой выставляйте, Копьем потрясайте отважно И жизни своей не щадите: Ведь то не в обычаях Спарты

Слайд 10

«Чи корисним було для мене знайомство з творчістю Архілоха?» 1. Я вважаю... (позиція). 2. Тому, що... (пояснення). 3. Приклад... (докази, аргументи). 4. І тому... (висновок).

Слайд 11

Домашнє завдання Дати відповідь на запитання: «Чи можна вважати поезію Архілоха філософською?»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література