X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Трагічність образу Анни Кареніної в романі Л.М.Толстого

Завантажити презентацію

Трагічність образу Анни Кареніної в романі Л.М.Толстого

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Трагічність образу Анни Кареніної в романі Л.М.Толстого Урок узагальнення і систематизації знань

Слайд 2

Щоб твір був гарний, слід любити у ньому основну, провідну думку. Так, в „Анні Кареніній” я люблю „думку сімейну”. Л.М.Толстой

Слайд 3

Сенкан - вірш у п'ять рядків; стисла асоціативна характеристика особи, предмета, явища за схемою: 1 іменник ( тема ) 2 прикметники ( опис теми ) 3 дієслова ( опис дії, пов'язаної з темою) 4 слова ( ставлення до теми, власні почуття) 1 слово ( синонім до першого або пов'язане з ним ) Використовуючи стиль сенкану, опишіть стосунки, що склалися в родинах Облонських, Щербацьких, Кареніних, Вронських, Левіних.

Слайд 4

І як тепер тебе забути? Душа до краю добрела, Такої дивної отрути Я ще ніколи не пила... Ліна Костенко

Слайд 5

дослідити історію життя Анни Кареніної; проаналізувати систему стосунків героїв роману; порівняти жіночі образи світової літератури ХІХ ст.

Слайд 6

Проблемні питання: Чому Толстой не висловлює свого ставлення до героїні? Хто винен у трагедії Анни Кареніної?

Слайд 7

На основі проекту „А жінка в світ приходить для любові”, створеного за програмою “Intel. Навчання для майбутнього” учнями класу у 2005 році

Слайд 8

На зламі двох століть: XVIII та XIX, овіяні волелюбним подихом епохи, дивлячись у майбутнє, і відходячи від минулого, жили й писали поети, шукаючи ідеали на височинах людського духу та в глибинах людського почуття. Романтики бачили жінку натхненною, ніжною і красивою, але поряд з красою вони захоплювалися її талантом, її здібностями. Вони схиляли голову перед жінкою, яка вміла кохати, прощати, терпіти.

Слайд 9

Слайд 10

Н.А. Некрасов *** Ты всегда хороша несравненно, Но когда я уныл и угрюм, Оживляется так вдохновенно Твой веселый, насмешливый ум. Ты хохочешь так бойко и мило, Так врагов моих глупых бранишь, То, понурив головку уныло, Так лукаво меня ты смешишь. Так добра ты, скупая на ласки. Поцелуй твой так полон огня, И твои ненаглядные глазки Так голубят и гладят меня, — Что с тобой настоящее горе Я разумно и кротко сношу, И вперед — в это темное море — Без обычного страха гляжу...

Слайд 11

Слайд 12

Кінець XIX— початок XX ст. Ця епоха насичена соціально-політичними подіями. З'являються нові ідеї, нові концепції життя людини і суспільства. Відбуваються зміни в самій поезії і у ставленні до жінки. Поезія стає відгуком на злобу дня, а жінка стає більш буденною, войовничою й бойовою. Змальовуються жіночі будні, чого не було в поезії XV—XVIII ст., чого не було в античній поезії.

Слайд 13

Слайд 14

Символ ( з грецьк. “умовний знак, натяк”) – предметний або словесний знак, який опосередковано виражає сутність певного явища і має філософську смислову наповненість.

Слайд 15

Анна Каренін ? Вронський

Слайд 16

І в. - Анна та Каренін ІІ в. – Анна та Вронський План Про що могли б мріяти? Що не склалося в стосунках? Чому герої нещасні?

Слайд 17

Дослідницька робота „Жіночі образи світової літератури зі схожими долями” Анна Кареніна ( Л.Толстой “Анна Кареніна” ) Анна Задорожна ( І.Франко “Украдене щастя” ) Емма Боварі ( Г.Флобер “Пані Боварі” )

Слайд 18

№ Аспекти порівняння Анна Кареніна Емма Боварі Анна Задорожна 1. Історія життя Тітка видала її за немолодого, але впливового чоловіка, якого поважала за порядність, розум, становище в суспільстві. Всю любов перенесла на сина. Виховувалася в монастирі, де читала книги про кохання, мріяла про ідеальну любов та яскраве життя. Шарля сприйняла як ідеал, але скоро розчарувалася. 2. На чому будується сім'я? Шлюб без любові, побудований на розрахунку та повазі На любові чоловіка до дружини. 3. Незадоволеність життям Вона не усвідомлює, доки не зустріла Вронського Усвідомлює свою незадоволеність життям. 4. У чому вбачає вихід? У справжньому коханні до достойної людини У пошуках іншого кохання, розваг.

Слайд 19

5. Причини руйнування сім'ї Відсутність справжнього кохання, прагнення реалізувати себе. Відсутність любові, поваги, нудьга, смуток, прагнення реалізації власних потреб. 6. Фінал історії Розчарування в коханні Вронського, сором, смерть. Розчарування в коханні, житті, борги, смерть. 7. У чому помилка ? Вийшла заміж без любові; самогубство; байдужість до майбутнього близьких людей. вийшла заміж, не розібравшись у почуттях; неповага до чоловіка; байдужість до дочки; розорила сім'ю 8. Чи був вихід із ситуації? Зберегти нову сім'ю, не ховатися від життя, не звинувачувати у всьому Вронського. Цінувати те, що було; реально дивитися на життя. № Аспекти порівняння Анна Кареніна Емма Боварі Анна Задорожна

Слайд 20

Хто винен, що щастя не склалося? Вронський? Сама Анна? Суспільство? Каренін?

Слайд 21

Проблемні питання: Чому Толстой не висловлює свого ставлення до героїні? Хто винен у трагедії Анни Кареніної?

Слайд 22

Домашнє завдання Підготуватися до написання творів за темами: Образ Костянтина Левіна як підтвердження гуманістичної позиції Толстого. Хто винен у трагедії Анни Кареніної? Нездійснені мрії про щастя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література