X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сучасний літературний процес(огляд) кінцяХХ-початкуХХІ ст

Завантажити презентацію

Сучасний літературний процес(огляд) кінцяХХ-початкуХХІ ст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Сучасна література, як і класична, утверджує вічні цінності, правду, якою б гіркою вона не була, моральність, які б «свободи» їй не протиставляли. Відомо, що література зосереджує свою увагу передусім на людині, її особистому, громадському житті, ставить і розв’язує кардинальні питання буття; що є добро, а що — зло? У чому сенс життя?

Слайд 5

Критика виділяє літературу елітну, маргінальну (тобто призначену для вузького читацького кола). На противагу такій літературі визначають також так звану масову, актуальну літературу (призначену для певного читацького кола, яке й визначає читацькі пріоритети) Література ХХ – ХХІ століття

Слайд 6

Робота учнів зі словниками літературознавчих термінів Елітарна (франц.— краще, добірне) література вирізняється інтелектуальною й естетичною ускладненістю, наявністю багатого підтексту та зашифрованої образності; часто суттєву роль у них відіграють літературний і культурний контексти. Такі твори потребують активного, освіченого й розвиненого читача, який би, ознайомлюючись із текстом, залучався до «співтворчості». Масова література — це розважальна й дидактична белетристика, що друкується великими накладами і є складовою «індустрії культури». Використовуючи стереотипи масової свідомості й популістську стратегію завоювання публіки, а також примітивізуючи художні відкриття «високої» літератури, такі твори являють собою спрощене, «комфортне» читання. їх типові ознаки — пригодницький або звульгаризований романтичний сюжет, що має зовнішню напружену динаміку й часто щасливий фінал.

Слайд 7

Поєднання і взаємодія різних стилів,напрямів,течій; перевага постмодернізму; тяжіння до художнього осмислення сучасності; захоплення античністю та культурними здобутками попередніх епох.

Слайд 8

Кінець холодної війни,крах соціалістичної системи,об’єднана Європа, Глобалізація та антиглобалізм , англомовна культурна експансія, нові політичні реалії однополярного світу. Розширення художнього репертуару,повернення традиційних конвенцій в умовах незаперечного права літератури на фіктивність. Кінець ХХ ст. – період “ мирного співіснування ” більшості яскравих тенденцій художнього життя трьох останніх століть (М.Еміс, П.Акройд,І.Велш)

Слайд 9

Річард Бах Richard Bach При народженні: Річард Дейвіс Бах Дата народження: 23 червня 1936 (76 років) Місце народження: США: Іллінойс:округ Кук: село Оак-Парк Громадянство: США Рід діяльності: Прозаїк, філософ, публіцист Роки активності: 1963 — наш час Напрямок: маслітература Magnum opus: «Чужий на Землі»

Слайд 10

Американський письменник,пілот за професією. Не досягши великих успіхів у професії . Він перейшов працювати до спеціального журналу “ Флайнг ”( “ Льотна справа ”) Як автор багатьох нарисів, статей ,оповідань,книг про авіацію,серед них “ Чужий на землі ”(1963), ” Біплан ”(1966),” Нічого не трапилось ” (1969), він не здобув визнання ні в масового читача, ні в колах критиків . Але наприкінці 1970 року виходить із друку його притча “ Чайка Джонатан Лівінгстон ”, яка очолила список бестселерів і тривалий час зберігала цю позицію. Повість була перекладена багатьма мовами світу, і вже 1973 року американський режисер Холл Бартлетт екранізував її.

Слайд 11

Наступні книги Баха – “ Дар , який приносить крила ”, “ Не існує таких місць,як далечінь ”, ” Міст через вічність ”- знову проходять непоміченими, аж поки1977 року виходять із друку ” Ілюзії ”, що зачаровують читачів.

Слайд 12

“ Чайка Джонатан Лівінгстон ” – притча своєю першоосновою має біблійно – євангельський сюжет: обраництво і вигнання,повернення до тих,” чий розум відкритий до знань ”, учені – апостоли ,чудеса,відвідування раю для чайок, смерть і воскресіння. Головне у філософській проблематиці повісті – віра в усемогутність людського розуму й духу, безкрайність людського пізнання,наполегливість у подоланні своїх обмежених можливостей, упевненість у необхідності боротьби за досягнення своєї мети. Церковна влада в США засудила притчу Баха,вбачаючи в ній гріх гордині.

Слайд 13

Дата народження: 12 січня 1949 Місце народження: Кіото, Японія Рід діяльності: прозаїк, есеїст, перекладач Роки активності: 1979 — теперішній час Напрямок: постмодернізм Magnum opus: Трилогія Пацюка Премії: Літературна премія Йоміурі Харукі Муракамі

Слайд 14

Популярний сучасний японський письменник, перекладач народився у 1949 році в Кіото. У родині викладача класичної філології. У квітні 1977 року під час бейсбольного матчу зрозумів, що міг написати книгу.

Слайд 15

1979 року була опублікована повість “ Слухай пісню вітру ”- перша частина “ Трилогії Пацюка ”. Отримав за неї літературну премію “ Гунзо сіндзін-сьо”. 1980 року опублікував повість “ Пінбол-1973” – другу частину ” Трилогії Пацюка ”. Харукі Муракамі

Слайд 16

1982 року він закінчив свій перший роман “ Полювання на овець ” - третю частину “ Трилогії Пацюка ”. Того ж року отримав за нього премію “ Нома ” 1984 року побачила світ збірка оповідань “Світлячок,спалити сарай та інші історії ” 1985 року вийшли дві збірки оповідань – ” Повільною шлюпкою до Китаю ” і “ Хороший день для кенгуру ”.

Слайд 17

1985 року опублікував роман “ Країна Чудес без гальм і Кінець Світу ” і отримав за нього премію ” Танідзакі ”. 1987 року опублікував роман “ Норвезький ліс”. Переїхав до Лондона. А 1988 року в Лондоні Муракамі закінчив роботу над романом “ Денс, Денс, Денс ” – продовження “ Трилогії Пацюка ”. 1990 року в Японії побачила світ збірка оповідань “ Удар телепузиків у відповідь ”

Слайд 18

1991 року Муракамі переїхав до США і обійняв посаду стажиста – дослідника в університеті міста Пристон , штат Нью – Джерсі. У Японії вийшло 8 томів зібрання творів , куди увійшло все написане за 1979-1989 роки 1992 року здобув ступінь ад’юнкт – професора Пристонського університету. “… Я поїхав у Штати майже на п’ять років , і раптом, живучи там, абсолютно несподівано захотів писати про Японію та японців…” 28 травня 2009 року в продаж у Японії надійшов новий роман письменника – “ 1084”. Увесь стартовий наклад книги був розкуплений до кінця дня.

Слайд 19

Слайд 20

Дата народження: 18 серпня 1954 (58 років) Місце народження: Торунь Національність: поляк Громадянство: Польща Мова творів: польська Рід діяльності: література, хімія, інформатика wisniewskis.de Народився 1954 року в Місті Торунь. Був моряком риболовногофлоту , потім закінчив університет,здобув ступінь доктора інформатики і доктора хімічних наук. Живе у Франкфурті – на – Майні,займається молекулярною біологією.

Слайд 21

Дебютний роман –” Самотність у Мережі ” – історія віртуальної любові , що стала реальністю. Книга три роки не полишала списки бестселерів( усього в Польщі продано 3000 тисяч примірників), Книга була екранізована в Польщі 2006 року; в екранізації одну з епізодичних ролей зіграв сам Вишневський. У книзі “ Самотність у Мережі ” приділено велику увагу емоціям і переживанням героїв . Незважаючи на те, що роман ,як і всі книги Вишневського,заснований на реальних подіях,герої , за словами автора, ідеалізовані.

Слайд 22

Кажуть, що в житті людини може бути тільки одна справжня любов. Ви згодні з цим твердженням? Залежить від того, що ви тут розумієте під словом «любов». Якщо ви маєте на увазі так звану «романтичну» любов між двома людьми, не пов'язаними генетично, то я з цим згоден лише частково. Мій досвід показує, що бувають в житті такі періоди, коли ми можемо сказати, що любимо кількох чоловіків або жінок. З різною глибиною почуттів. У жінок це рідше зустрічається. У чоловіків - частіше. Я знаю кількох чоловіків, які сексуально «відносяться» до більш ніж одній жінці, і при цьому заявляють про любов до них до всіх. :-) Мій досвід підтверджують і листи з відгуками на мої книги. Вони приходять з багатьох країн, тому це підтвердження вільно від культурних традицій, воно всесвітнє.

Слайд 23

Один із найпопулярніших польських письменників, який проживає в Німеччині, автор відомого роману «Самотність у мережі» Януш Вишневський приїздив до Харкова на один із книжкових фестивалів. У видавництві «Азбука» вийшло майже 600 тисяч екземплярів його творів, і всі вони розійшлися, як гарячі пиріжки. Серед прихильників його таланту — люди різного віку, та чимало молоді. Письменник охоче спілкувався з ними, роздавав автографи й презентував українськомовні версії своїх найпопулярніших творів.

Слайд 24

Слайд 25

Його називають королем любовного роману. * «Самотність в мережі» (2001) *” Мартина " (2003) *” Коханка” (2002) * “Повторення долі» (2004) * “Навіщо потрібні чоловіки?”(2007) * «Ліжко» (2008) «Молекули емоцій» (2008) *” Сцени з життя за стіной " (2008) *” Інтимна теорія відносності» (2009) “188 днів і ночей» (2009) *” Марцелінка. В пошуках найголовнішого " (2009) * Бікіні (2009) * “Між рядків" (2009)

Слайд 26

Так Частково Ні

Слайд 27

Прочитати твір “ Віконечко” Тетяни Толстої Індивідуальне завдання : підготувати повідомлення про життя і творчість Тетяни Толстої

Слайд 28

http://uk.wikipedia.org/wiki/Харукі_Муракамі http://images.yandex.ua/yandsearch?stype=image&lr=143&noreask=1&source=psearch&text=%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%96%20%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%96%20%D0%B1%D1%96%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%8F&noreask=1 http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D1%80%D1%96%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B4%20%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%B4%20%D0%B1%D0%B0%D1%85&uinfo=sw-1263-sh-644-fw-1038-fh-448-pd-1 http://uk.wikipedia.org/wiki/Річард_Бах http://uk.wikipedia.org/wiki/%DF%ED%F3%F8_%C2%E8%F8%ED%E5%E2%F1%FC%EA%E8%E9

Слайд 29

Автор презентації : Маркова Любов Іванівна, Учитель світової літератури Микулицької ЗОШ І-ІІІ ст. Бородянського району , Київської області .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література