X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінками життя та творчості Олександра Блока

Завантажити презентацію

Сторінками життя та творчості Олександра Блока

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мутації та їхні властивості. Поняття про спонтанні мутації. Підготувала студентка 1курсу, групи “А”, Анаєнко Дарія Дмитрівна

Слайд 2

Гуго де Фріз (1848—1935) — нідерландський ботанік, генетик. Перевідкрив і підтвердив у 1900 р. одночасно з К. Корренсом та Е. Чермаком закони Г. Менделя. Ввів у науку поняття про мутації та розробив мутаційну теорію. Модельним організмом для його досліджень стала рослина енотера Ламарка (Oenothera lamarckiana).

Слайд 3

МУТАЦІЇ стійкі зміни генетичного апарату, що виникають раптово і призводять до змін тих або інших спадкових ознак й функцій організму. 

Слайд 4

Класифікація мутацій Мутації можна класифікувати за характером прояву, за місцем виникнення, за характером змін спадкового апарату, за походженням тощо.

Слайд 5

За характером прояву: Бувають домінантні й рецесивні. Більшість з них є рецесивними й не проявляються в гетерозигот. Домінантні мутації — це мутації, що проявляються у гомо- і гетерозиготного організму та з'являються вже в першому поколінні. Наприклад, полідактилія, або багатопалість, є мутацією, що успадковується за аутосомно-домінантним типом. Рецесивні мутації — це мутації, що не проявляються у гетерозигот і з'являються тільки в другому і наступних поколіннях. Так, у людини рецесивний характер має така мутація, як альбінізм.

Слайд 6

За характером змін спадкового апарату

Слайд 7

Чому виникають мутації? Джерелом мутацій є перебудови нуклеотидних послідовностей ДНК, що виникають у результаті:

Слайд 8

Мутагени Мутагенні чинники за джерелом впливу поділяють на екзогенні (наприклад, радіація, екзотоксини організмів) та ендогенні (наприклад, помилки реплікації, репарації, рекомбінації), За природою впливу — на фізичні (гамма-промені, ультрафіолетове випромінювання, температура), хімічні (пестициди, антибіотики, сполуки важких металів) та біологічні (віруси грипу, чиста ДНК, антигени мікроорганізмів, «стрибаючі гени» та ін.).

Слайд 9

Мутагенез  процес виникнення мутацій під дією зовнішніх і внутрішніх чинників.

Слайд 10

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література