X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пригоди Робінзона

Завантажити презентацію

Пригоди Робінзона

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Пригоди та екзотика в романі “Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. ©

Слайд 2

Епіграфи уроку Я не можу спокійно дивитися, як відчалює судно – військове, торгове, навіть простий баркас, щоб усім своїм єством на перенестися на його борт. Ж. Верн Мандри навчають терпінню. І. Дізраелі

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Гра “Вірю не вірю” Дефо був проповідником, як і хотіли батьки. Дефо написав близько 120 творів. Повна назва роману “Робінзон Крузо” складається з 59 слів. Прототипом Р. Крузо був О. Селькірк. Дефо назвав автором роману Р. Крузо. “Робінзонада” – це історичні романи.

Слайд 4

Словникова робота Авантюризм – нестримний потяг до пригод, небезпечних подорожей. Екзотика – все незвичайне, пов’язане з далекими краями і цікавими подорожами.

Слайд 5

Корабельна аварія

Слайд 6

Порятунок

Слайд 7

Припаси з корабля

Слайд 8

Поглиблена робота з текстом Бесіда з учнями Що ми дізналися про Робінзона? Чому він вирушив у мандри? Як Робінзон опинився на безлюдному острові? Яка була реакція Робінзона на те, що трапилося? Які речі мав герой, коли потрапив на острів? Що допомогло Робінзонові перебороти відчай?

Слайд 9

Схема “Пригоди Робінзона”

Слайд 10

Схема “Чого боявся Робінзон на острові?”

Слайд 11

Поглиблена робота з текстом Запитання та завдання для учнів Прослідкуйте етапи адаптації Робінзона на острові. Побудуйте “ланцюжок” послідовності дій героя. Зачитайте епізоди, як Робінзон будував собі житло. Як герой шив одяг, виготовляв посуд? Як Робінзон сіяв зерно, випікав хліб? Для чого він побудував човен? Як герой “удосконалював своє меню”? Яких тварин приручив Робінзон?

Слайд 12

Етапи адаптації Робінзона Побудував житло

Слайд 13

Етапи адаптації Робінзона Почав полювати

Слайд 14

Етапи адаптації Робінзона Зробив меблі, посіяв зерно

Слайд 15

Етапи адаптації Робінзона Приручив тварин

Слайд 16

Етапи адаптації Робінзона Навчився шити одяг

Слайд 17

Етапи адаптації Робінзона Побудував човен

Слайд 18

Узагальнююча бесіда Подумайте, чи однаковими були ці етапи? Про що вони свідчать і що нагадують? Чим відрізняється Робінзон від первісної людини? У яких вчинках героя відбивається характер цивілізованої людини? Чого навчає читача історія життя Робінзона на острові? Чи є відмінність між прототипом Робінзона і героєм роману Д. Дефо? Чим роман “Робінзон Крузо” цікавий і повчальний для сучасного читача?

Слайд 19

Домашнє завдання Переказувати уривки з роману, де розповідається про створення речей Робінзоном Крузо. Намалювати ілюстрації до твору (за бажанням).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література