X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Любовна лірика Сапфо

Завантажити презентацію

Любовна лірика Сапфо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Любовна лірика Сапфо

Слайд 2

Тіртей Архилох Острів Парос Флейта

Слайд 3

Сапфо одна з перших поетес, відомих у світовій літературі. Філософ Платон називав Сапфо десятою музою Пісні Сапфо звернені до подруг і учениць, що належали до своєрідного гуртка («дому муз») — культового об’єднання, присвяченого богині Афродіті, яке очолювала поетеса. Вагомий вплив на поезію Сапфо мав фольклор. Особливо помітно це було в її весільних піснях — епіталамах Існувала легенда, що поетеса покінчила життя самогубством, стрибнувши з високої скелі у море через безнадійне кохання до красеня Фаона, який знехтував дівчиною

Слайд 4

Острів Лесбос

Слайд 5

Платон Афродіта

Слайд 6

Легенда про поетесу

Слайд 7

«Барвношатна владарка, Афродіто...»

Слайд 8

«До богів подібний...» * * * До богів подібний мені здається Той, хто біля тебе, щасливий, сівши, Голосу твого ніжного бриніння Слухає й ловить Твій принадливий усміх: від нього в мене Серце перестало б у грудях битись; Тільки образ твій я побачу — слова Мовить не можу. І язик одразу німіє, й прудко Пробігає пломінь тонкий по тілу. В вухах чути шум, дивлячись, нічого Очі не бачать. Блідну і тремчу, обливаюсь потом, Мов трава пожовкла, безсило никну, От іще недовго й, здається, має Смерть надлетіти... (Переклад Г. Кочура)

Слайд 9

«Эй, потолок поднимайте» Эй, потолок поднимайте,— О Гименей! Выше, плотники, выше! О Гименей! Входит жених, подобный Арею, Выше самых высоких мужей! (Пер. В. Вересаєва)

Слайд 10

Арей — бог війни. Гіменей — бог шлюбу, сім’ї. Арей Гіменей

Слайд 11

«Яблочко, сладкий налив» Яблочко, сладкий налив, разрумянилось там, на высокой Ветке,— на самой высокой, всех выше оно. Не видали знать, на верхушке его? Аль видали, да взять — не достали. (Переклад В. Іванова)

Слайд 12

Сапфо створила свою «сапфічну строфу». Висловіть своє враження від віршів поетеси у формі сенкану. 1 рядок. Ключове слово. 2 рядок. 2–3 прикметники, що характеризують ключове поняття. 3 рядок. 2–3 дієслова. 4 рядок. Ваше ставлення. 5 рядок. 1 слово — підсумок. Можливий варіант Сапфо, дивовижна, незбагненна, зачаровує, закохує, дає відчути світу красу, поезія.

Слайд 13

Домашнє завдання Написати твір-мініатюру «Лист доСапфо»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література