X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ століть

Завантажити презентацію

Літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ століть

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ століть

Слайд 2

Суспільно-політичні умови 1. Інтенсивне розгортання національно-визвольного руху в Україні. 2. На Східній Україні з'являються соціалістичні партії, що розгортають активну діяльність. 3. Микола ІІ восени 1905 року підписує Маніфест, яким дає свободу слова, друку, віросповідання, зібрань. 4. Це сприяло появі в Україні періодичної преси. 5. Українські письменники прагнуть передати пафос визвольної боротьби, зображують зростання як соціальної, так і національної свідомості народу. Розпочинається новий етап у розвитку українського письменства, відомий як епоха модернізму.

Слайд 3

Модернізм Модернізм (від фр. Moderne – сучасний) – комплекс літературно-мистецьких напрямів, що виникли наприкінці ХІХ ст. як заперечення натуралізму в художній дійсності. Основні модерністські напрями: імпресіонізм, експресіонізм, неоромантизм, неореалізм, неокласицизм, символізм, футуризм.

Слайд 4

Класицизм

Слайд 5

Імпресіонізм - (від фр. impression — враження) — художній напрям, що заснований на принципі безпосередньої фіксації вражень, спостережень, співпереживань. Клод Моне «Враження»

Слайд 6

Михайло Коцюбинський

Слайд 7

Експресіонізм - (від франц. expression – вираження, виразність) — літературно-мистецька стильова течія, як відображала людину, напругу її переживань та емоцій, бурхливу реакцію на дегуманізацію суспільства, знеособлення в ньому людини, на розпад духовності.

Слайд 8

Василь стефаник

Слайд 9

Неоромантизм - стильова течія модернізму, що виникла в українській літературі на початку XX ст., названа Лесею Українкою «новоромантизмом». Зі «старим» романтизмом його ріднить порив до ідеального, виняткового. Неоромантики на перше місце поставили чуттєву сферу людини, емоційно-інтуїтивне пізнання.

Слайд 10

Футуризм – (від лат. Futurum – майбутнє) – напрям в мистецтві, митці якого вважали головною цінністю віку динаміку, переможний хід науки і техніки. «Політ ластівок». Балла Джакомо

Слайд 11

Михайль Семенко

Слайд 12

Кінець 19 – початок 20 ст. є першим етапом в еволюції українського модернізму, який спочатку мав назву декадансу (занепад). Для нього характерні песимізм, спричинений переконанням у пануванні в світі хаосу, потворності, зла, яких людина неспроможна відвернути; фаталізм, зумовлений відчуттям втоми, відчаю, зневіри в людині, втечі від життєвих реалій; краса згасання, що виявляється в описах завмирання природи і смерті людини, переважанні блідих фарб, настроїв суму й туги. Декадентами можна назвати Артюра Рембо, Поля Верлена, Оскара Уайльда, Івана Франка, Миколу Вороного, Олександра Блока та ін.

Слайд 13

Модернізм поділяється на: Декаданс (кінець ХІХ – початок ХХ ст.); Власне модернізм (20 – 60-ті роки ХХ ст.); Авангардизм (20-ті роки – кінець ХХ ст.).

Слайд 14

Дати відповіді на запитання: Період декадансу (вказати часові рамки). Характерні риси декадансу. Який історичний документ сприяв появі в Україні періодичної преси? Яка течія характеризує кінець 19 – початку 20 ст.? Представник імпресіонізму в Україні. Представник експресіонізму в Україні. Зачинатель неоромантизму як літературного напряму. Який мистецький напрям перекладається як враження? Які жанрові види переважали в епоху модернізму? Що намагалися передати в першу чергу представники модерністських течій?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література