X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування? (за оповіданням М.Павича “Дамаскин”)

Завантажити презентацію

Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування? (за оповіданням М.Павича “Дамаскин”)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чи легко будувати храми духовності в суєті людського існування? (за оповіданням М.Павича “Дамаскин”) Господи, Дамаскине, та де ж Йован будує той третій храм? – На небі. Третій храм Йован завжди будує на небі… М. Павич ,,Дамаскин”

Слайд 2

Ключове питання: Чи завжди можна пояснити логічний зв’язок між подіями? Тематичні питання: Чому М. Павича називають першим письменником ХХІ ст? В чому сутність постмодерністської ідеї ,,смерть автора”? Створіть історичний портрет головних героїв. Чи справджується в житті лінійний зв’язок ,,причина – наслідок”? Змістові питання: Що ви знаєте про автора оповідання ,,Дамаскин” Милорада Павича? Що називається постмодернізмом? Що ви знаєте про Іоанна Дамаскина та Йована Лествичника з оповідання? Доведіть текстом, що не заробітки і матеріальні блага цікавили будівничих?

Слайд 3

Ключове питання: Коли можлива побудова людського храму? Тематичні питання: Чи можна розгадати таємницю третього храму? Що символізує храм, а що - палац? Поясніть символіку оповідання: символ мовчання, руки, будівництва і храмів? Порівняйте опис масового будівництва церков з біблійним висловом: ,,Час розкидати каміння і час збирати каміння”. Чи потрібно дбати про ,,храм душі”? Змістові питання: Чому для храму було обрано місце, де,,дме лише один вітер”? Чому муляри і каменярі сприймали все п”ятьма мовами й хрестилися на два лади, зводячи нові православні церкви? Чому раптом перестав рости храм із самшиту?

Слайд 4

Чому зодчий Йован Лествичник приніс креслення не одної церкви , а трьох? Розшифруйте символи цих трьох церков.

Слайд 5

Який зв’язок в оповіданні між трьома храмами? 1. Храм із самшиту – храм душі,який будується на землі діяннями, прагненнями і думками людини. 2. Храм кам”яний – храм, який є сходинкою до духовного самовдосконалення. 3. Храм на небі – досягнення духовного, чистота і піднесення буття існування людської екзистенції;таємниця істинного,,я”людини.

Слайд 6

Мистецька хвилинка Який настрій викликають ці картини? Які почуття і думки вони збуджують? Хто є героями цих картин? Чи можна їх назвати пейзажами душі художника Каспара Фрідріха? Яка роль храмів на цих полотнах? ( Храм як мета, мрія, фантасмагорія,перехід до іншого світу)

Слайд 7

,,Якщо хочеш довго і щасливо прожити на землі ,не щади себе ані в чому…” Оцінювання навчальних потреб учнів Будівничий наших душ… Таблиця ЗХД Що ми Знаємо: про сербського письменника Милорада Павича; про постмодернізм; зміст оповідання для комп”ютера та циркуля ,,Дамаскин”М.Павича Що ми Хочемо дізнатися: риси постмодернізму в оповіданні; - про особливості побудови оповідання ,,Дамаскин”М.Павича - значення трьох храмів у творі; - історичний портрет Іоанна Дамаскина, Йована Лествичника; - символіку оповідання. Що ми Дізналися: - значення розділів ,,Храм” та ,,Палац” з точки зору: композиційної значущості; ідейно-художнього навантаження; проблеми, які підіймає автор актуальні в сьогоденні.

Слайд 8

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література