X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виникнення письма й алфавіту

Завантажити презентацію

Виникнення письма й алфавіту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виникнення письма й алфавіту Письмо – система умовних знаків і символів, які закріплювалися на певному матеріалі (глиняній чи дерев'яній дошці, камені, папірусі, тканині тощо) з метою передачі їх змісту тим землянам, які житимуть у відмінному часовому і географічному вимірах.

Слайд 2

Види письма Малюнкове письмо (піктографія); Ідеографічне письмо; Фонетичне письмо.

Слайд 3

Піктографічне письмо

Слайд 4

Ідеографічне письмо

Слайд 5

Виникнення письма й алфавіту стало передумовою становлення і розвитку такої випробуваної століттями форми закріплення та передачі інформації, якою виявилася спочатку рукописна, а згодом друкована книга.

Слайд 6

Первинний видавничий матеріал

Слайд 7

Першокниги Кам'яні скелі

Слайд 8

Першокниги Випалена глина

Слайд 9

Книга з глини

Слайд 10

Першокниги Папірус

Слайд 11

папірус Папірус – тростинова рослина, товщиною від десяти сантиметрів.

Слайд 12

Виготовлення папірусу Стовбур рослини, що виростала прямо з води, зрізували на глибині більш ніж півметра, розтинали вздовж на тонкі пластинки, складаючи їх рівно одну побіля одної.

Слайд 13

Виготовлення папірусу Їх на добу замочували у воді і звільняли деревину від крохмалів, солей, смол.

Слайд 14

Виготовлення папірусу Ця процедура повторювалася доти, поки розрізані пластинки не ставали прозорими.

Слайд 15

Виготовлення папірусу Затим їх розкладали тісно одна біля одної на спеціально підготовлених столах. Наступний шар таких же пластин клали на попередній упоперек, потім – знову поздовжній шар. Таку своєрідну конструкцію змащували спеціальним клейким розчином і вкладали під масивний кам'яний прес до двох діб. У результаті цих операцій папірус ставав придатним для нанесення на нього текстів.

Слайд 16

Папірус

Слайд 17

Папірус

Слайд 18

Першокниги Пергамент – спеціально вичинені шкіри тварин (овець, кіз, ослів, телят, свиней), які розрізували рівними прямокутними шматками і скріплювали вздовж складеними навпіл сторінками-частинами або скручували у вигляді сувоїв і використовували для написання текстів.

Слайд 19

Пергамент На відміну від папірусу, добре вичинені шкіри давали можливість відтворювати тексти й малюнки кращої якості, до того ж, з обох боків.

Слайд 20

Форми книги

Слайд 21

Форми книги Форми книги постійно змінювалися залежно від досягнутого рівня матеріальної й духовної культури. Перші книги дійшли до нас у вигляді чи то різноманітних малюнків на кам'яних стінах печер

Слайд 22

Чи то помережених витіюватими позначками глиняних виробів

Слайд 23

Чи то в сувоях.

Слайд 24

Сувій Сувій – згорнутий довкола круглої основи матеріал, який використовувався для написання текстів.

Слайд 25

Кодекс Кодекс – форма стародавньої книги із скріплених разом папірусних (пергаментних, паперових тощо) аркушів чи тоненьких дощечок у вигляді цільного блоку.

Слайд 26

Глиняна бібліотека В історії людської цивілізації помітне місце посідає дивовижна “глиняна бібліотека” правителя колись могутньої держави Ассирії – Ашшурбанапала (бл. 633 р. до н.е.).

Слайд 27

Бібліотека неповторна не лише за кількістю збережених до наших днів глиняних сторінок, а й за тематикою.

Слайд 28

Єгипетські книги Написані на папірусі стародавні книги і через тисячоліття вражають сучасників чіткістю текстів, майстерністю безіменних творців.

Слайд 29

Бамбукові книги У Китаї найпоширенішими були в'язанки бамбукових чи дерев'яних дощечок, скріплених шкіряним шнурком у верхній частині через спеціальні отвори.

Слайд 30

Індійські книги Індійські манускрипти творилися як на глиняних та дерев'яних табличках, так і на пальмових листках, шкірі, шовку, металевих пластинах, камені.

Слайд 31

Некрономікон – Книга Мертвих Ось вже дванадцять століть про цю книгу ходять страшні легенди. Її називають Книгою Зла, Книгою Виклику Мертвих, Книгою-ключем, який відкриває прохід у виміри пекла.

Слайд 32

Єгипетська книга мертвих Ця релігійно-магічна збірка справляє враження хаотичного нагромадження молитов, співів, славослів’я і заклинань, пов'язаних із заупокійним культом.

Слайд 33

Біблія Диявола У Празькій національній бібліотеці, Клементінумі, виставлений найбільший з відомих в світі середньовічних манускриптів - Codex Gigas, що вважається восьмим чудом світу і званий інакше "Біблія диявола". На виготовлення Codex Gigas пішло 160 ослячих шкур, і при розмірах палітурки 92 на 50 сантиметрів при товщині 22 сантиметри манускрипт важить 75 кілограмів. Спочатку в рукописі було 640 сторінок, 624 з яких до цих пір знаходиться у хорошому стані.

Слайд 34

Отже Кам'яна книга

Слайд 35

Сувій

Слайд 36

Кодекс

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія