X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виникнення християнства

Завантажити презентацію

Виникнення християнства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виникнення християнства

Слайд 2

План вивчення Причини виникнення християнства. Ісус Христос. Основні ідеї християнства. Перші християнські громади. Ставлення римських імператорів до християнства.

Слайд 3

Опорні поняття теми уроку Християнство Ісус Христос Євангеліє Біблія Громада Монотеїзм

Слайд 4

Причини виникнення християнства. На які групи поділялося населення Римської імперії? Громадяни, негромадяни Які верстви населення не мали громадянських та політичних прав? Раби, жителі провінцій, прийшле населення. Які верстви населення були найбільш пригноблені? Раби До яких форм протесту вдавалися пригноблені верстви римського суспільства? Повстання, втечі, вбивство, рабовласників, нанесення шкоди господарству Чи мали вони успіх? Всі спроби пригноблених верств населення визволитися закінчувалися поразкою Як ви вважаєте, у чому ще могли знайти порятунок знедолені люди в умовах дедалі жорстокішого ставлення до них держави?

Слайд 5

Причини виникнення християнства. Пригноблене населення Римської імперії не мало громадянських та політичних прав. Пригноблене населення Римської імперії нещадно грабувалося та експлуатувалося державою. Будь – які спроби невдоволення пригноблених верств населення нещадно придушувалися. Єдиним порятунком у тих умовах, що склалися в Римській імперії в І ст. н.е., для багатьох людей була ВІРА в те, що з'явиться нова надприродна сила, яка допоможе їм після смерті отримати нове життя – спокійне і щасливе. Такою надприродною силою може стати тільки один БОГ.

Слайд 6

Причини виникнення християнства. Учення про безсмертя душі й потойбічну відплату лягло в основу нової релігії – ХРИСТИЯНСТВО. Християнство виникло в другій половині І ст. н.е. у східних провінціях Римської імперії спочатку в середовищі євреїв, але вже в перші десятиліття набуло поширення й серед інших народностей. Палестина ( Іудея ) – район виникнення християнства.

Слайд 7

Причини виникнення християнства. Помазаником Божим, Месією християни вважають Ісуса Христа. ХРИСТОС (від грец. «Месія, посланець Божий») — Син Божий, який заради спокути людських гріхів прийняв смерть на хресті, потім воскрес і знісся на небеса. ІСУС – давньоєврейське ім'я, яке в перекладі на українську мову означає “Бог спасає”. Портрет Ісуса — так Його зображали в перші століття після Розп'яття

Слайд 8

Ісус Христос. Прочитайте п.2 § 46 і дайте відповіді на запитання: Де народився Ісус? Хто були його батьки? Чого навчав Ісус Христос людей? Хто його зрадив? За що? У що вірять послідовники Ісуса? Що таке Євангелія? Яку літературну пам'ятку називають “Книгою книг”? Ісус Христос. Малюнок у римських катакомбах

Слайд 9

Зрада Іуди. Поцілунок Іуди. Мозаїка. Євангелія розповідають, що один з учнів Христа Іуда вирішив зректись вчителя і видати його фарисеям. Оскільки варта не знала Ісуса в обличчя, то Іуда сказав, що солдати мають арештувати того, кого він поцілує. За зраду Іуді заплатили тридцять срібних монет. Проте вони не принесли зрадникові щастя. Від нього всі відвернулися, і, мабуть, усвідомивши мерзенність свого вчинку, Іуда повісився. З того часу вислів «тридцять срібляків» став синонімом зради

Слайд 10

Основні ідеї християнства. Які ви знаєте основні положення християнства? Найважливішою відмінністю християнства від інших релігій давнини була повна відмова від національних та майнових бар'єрів у питаннях віри ( віра робила всіх рівними), від жертвоприношень, обрядовості. Ісус Христос

Слайд 11

Перші християнські громади. Перші християнські громади виникли В Палестині. Перші громади, що визнали нового Бога – Спасителя Христа, з”явилися в Малій Азії ( Ефес, Смірна, Пергам, Тіатір, Сардах, Александрії). Громади вирізнялися простотою організації, відсутністю керівництва. Члени громад улаштовували спільні трапези – збори, на яких виголошувалися проповіді. Для раннього християнства характерна різноманітність угрупувань, течій, між якими не було згоди з найважливіших питань віровчення. Спільним було лише ненависть до Риму і надія на його швидке падіння, віра в пришестя Бога – Спасителя. Християнський символ IV ст. н.е.

Слайд 12

Слайд 13

Перші християнські громади. У ІІ – ІІІ ст. н.е. до християнських громад стали вступати і багаті люди. Із середини ІІ ст. н.е. відбувається утворення церковної організації громад, яка поділялася на клір ( духівництво ) і мирян. Первісні трапези перетворилися на богослужіння. Зміцнення зв'язків між громадами привело до створення єдиної християнської церкви.

Слайд 14

Ставлення римських імператорів до християнства. Прочитайте п.4 § 46 і дайте відповіді на запитання: Що викликало незадоволення римської влади християнами? Як карали християн за їх віру? За часів якого імператора християн переслідували особливо жорстоко?

Слайд 15

Ставлення римських імператорів до християнства. Для того, щоб уникнути переслідувань, християни стали проводити свої зібрання у римських підземеллях ( катакомбах), що знаходились під Римом та тягнулися на багато кілометрів під землею. В основному вони були від 2,5 до 3 м шириною та 1,2 – 1,5 м висотою. Тут християни справляли свої обряди, тут переховувались від чергових репресій.

Слайд 16

Висновки Християнство стає однією із світових релігій. Християни поклонялися одному Богу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія