X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Утворення та зміцнення Московської держави

Завантажити презентацію

Утворення та зміцнення Московської держави

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Утворення та зміцнення Московської держави © Тарасова Ю.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валківської районної ради Харківської області 2008 р.

Слайд 2

Що таке феодальна роздробленість? Які причини феодальної роздробленості? На які князівства розпалася Київська Русь? Яка історична подія відображена на карті? Які події відбувалися на території князівств Київської Русі в 1237 – 1241 роках?

Слайд 3

Феодальна роздробленість – це розпад держави на окремі самостійні незалежні держави. Феодальною роздробленістю Київської Русі скористалися монголо – татари, які вогнем і мечем пройшли по всіх князівствах. Як склалася доля князівств Київської Русі після навали монголо – татар? Південно – західні князівства ( українські ) опинилися в складі Литовської та Польської держав. Північні та північно – східні князівства будуть об”єднані в складі Московської держави, з якою ми сьогодні і познайомимось.

Слайд 4

План уроку Початок об'єднання руських земель навколо Москви. Боротьба за визволення з – під влади Золотої Орди. Посилення Московської держави в XV столітті. Державне управління і суспільство. Культура Московської держави. Повсякденне життя.

Слайд 5

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Централізована держава Боярська дума Опорні дати: 1380 р. 1480 р Діячі : Іван Калита Дмитро Донський Іван ІІІ Афанасій Нікітін Феофан Грек Андрій Рубльов

Слайд 6

Причини виникнення Московської держави Розвиток економіки, торгівлі, економічних зв”язків між окремими князівствами Необхідність боротьби з зовнішніми ворогами, насамперед з Золотою Ордою Утворення нової групи феодалів – дворян, що одержували землю за службу і підримували утворення єдиної держави Необхідність придушувати повстання селян і городян Зміцнення, ріст міст Москва, Ростов, Суздаль

Слайд 7

Центром об”єднання північних та північно – східних руських князівств стала Москва. Чому? Москва перетворилась на крупний економічний центр. Відносна безпека Москви. Мудра політика московських князів. Перетворення Москви на релігійний центр. Ярлик на велике князювання перебував в руках московських князів.

Слайд 8

Етапи формування Московської держави

Слайд 9

Події Куликовської битви очима художника Поєдинок Пересвєта з Челубеєм

Слайд 10

Події Куликовської битви очима художника Ранок Куликовської битви

Слайд 11

Слайд 12

Система державного управління Московської держави ЦАР Боярська дума Прикази Прикази Волосні Намісники Прикази Волосні Органи місцевого управління Волосні Повіти Волості Судебник 1497 р.

Слайд 13

Централізована держава Централізована держава – це така держава, в якій визнається єдина влада князя, єдині закони, органи управління, існують єдині податки та постійна армія

Слайд 14

Московський Кремль Московський Кремль за Дмитрія Донського. З картини А. М. Васнецова. Московський Кремль за Івана Калити. З картини А. М. Васнецова. . Які зміни відбулися в Московському Кремлі? Про що вони можуть свідчити?

Слайд 15

Культура Московської держави. Прочитайте п. 9 § 18. Дайте відповіді на запитання: Що нового з”явилося в культурі російського народу XIV – XV століттях?

Слайд 16

Повсякденне життя. Прочитайте п. 10 § 18. Дайте відповіді на запитання: 1. Які зміни відбулися в повсякденному житті російського народу XIV – XV століттях?

Слайд 17

Повторення Чому Москва стала центром об”єднання руських земель? Які причини утворення централізованої Московської держави? Які битви остаточно звільнили Русь від монголо – татарського іга? Чим феодально роздроблена країна відрізняється від централізованої?

Слайд 18

Домашнє завдання Прочитати § 18 ( п. 5 – 10); Повторити § 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія