X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок № 21. Ізраільсько - Іудейське Царство. Царство Давида і Соломона.

Завантажити презентацію

Урок № 21. Ізраільсько - Іудейське Царство. Царство Давида і Соломона.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок № 21. Ізраільсько - Іудейське Царство. Царство Давида і Соломона.

Слайд 2

- Розкрити роль і значення Давньоєврейського та Халдейського царства в історії стародавнього світу. - Роль Старого заповіту як основного джерела історії єврейського народу. - Встановити хронологічну послідовність найважливіших подій; розвивати навички критичного мислення , самостійної роботи. - Виховувати почуття толерантності до різних народів, культур. Одже, почнемо історичну подорож в минуле!!! Мета уроку:

Слайд 3

Актуалізація знань: Яка вежа зображена на малюнку? Чим відома ця споруда? Які міфи існують про неї? Для чого вона будувалась?

Слайд 4

Актуалізація знань: Яка річка вважалася джерелом життя в Египті? а) Дніпро. б) Тигр. в) Ніл. в) Евфрат.

Слайд 5

Актуалізація знань: Що таке історичні джерела? Назвіть види історичних джерел.

Слайд 6

“ Якщо хто відплачує злом за добро - не відступить лихо з його дому! Лінощі сон накидають, і лінива душа голодує. Серце своє зверни до навчання , а вуха свої - до розумних речей. Хто яму іншому копає, сам у неї впаде. Хто сміється з убогого, той ображає свого Творця. Хто радіє з чужого нещастя, той буде покараний Творцем. “ Біблія. Старий заповіт

Слайд 7

Словникова робота 1.Біблія - Біблія (Від грець. βιβλία — книги) — зібрання старовинних книг , створених на Близькому Сході на протязі ХV століть (XIII в. до н. э. — II в. н. э.), канонізоване в іудаізмі та християнстві в якості Святого писання. 2. Пророки - Пророки — проповідники волі Бога. 3.Синагога - Релігійна єврейська установа. 4.Євреї - Означає “зарічані люди” . Вони переселилися до Ханаану з-за річки Єфрат . Давні єврейські племена були кочовими племенами.

Слайд 8

Основні складові Біблії Цікавий факт: Біблія повністю або частично переведена на 2377 мов народів світу, полністю видана на 422 мовах. Старий Заповіт Створення всесвіту, Землі, людини. Походження єврейського народу, відносини людини та Бога. Новий Заповіт (створений у перших століття нашої ери, після життя Іісуса Христа). (Євангеліє) Розповідь про Життя Іісуса Христа.

Слайд 9

Релігія євреїв Релігія євреїв Спочатку євреї , як і всі інші народи, обожнювали сили природи . Поступово головним став культ єдиного бога Ягве (Єгови). За переказами, він з явився пророкові Мойсею на таблиці- скрижалі. На ціх скрижалях було написано закони єврейського народу. Ягве був суворим богом. Він часто карав свій народ, піддавав людей тяжкими випробовуванням. Євреї вірили, що Ягве обрав їх з-поміж усіх інших народів як найкращих, і називали себе “богообраними”. Завдання на ерудицію: Яка відома релігійна споруда зображена на цьому слайди?

Слайд 10

Утворення Ізраїльсько - Іудейського царства У ХІ ст. до н. е. цар Саул об` єднав племена євреїв і заснував у північній частині Палестини Ізраїльське царство. Іудейське царство заснував цар Давид. Спочатку він служив у царя Саула зброєносцем і музикантом. Давид склав релігійні пісні - псалми, що увійшли до Біблії. Після смерті Саула Давид в 1004 р. до н. є. об` єднав обидві держави в Ізраїльсько - Іудейське царство.

Слайд 11

Цар Давид Цар Iзраїльсько-Іудейської держави (кінець ХІ століття, - близько 950 до н.е.). Був зброєносцем царя Саула. Давід приєднав до неї території ізраїлевих племен, а також захопив Єрусалим, зробивши його своєю столицею, завоював ряд сусідніх територій, провів перепис населення (близько 973 до н.е.), ввів податки і разом з народним військом організував загони охоронців від чужинців (критян і филистимлян). У єврейському фольклорі Давид зображений сміливцем, який переміг велетня Голіафа.

Слайд 12

“Золотий вік царя Соломона”. 964-928рр. до н.е. - час Правління царя Соломона - сина Давида. У цей час Ізраїльсько – Іудейське царство досягло слави і могутності.

Слайд 13

Рух пророків У иудео-християнському богослів'ї пророки - провісники волі Бога, що проповідували на території древніх Ізраїлю та Юди, а також в Ніневії і Вавилоні серед євреїв, ассирійців і вавилонян в період приблизно з останньої чверті VIII ст до н.е. до першої чверті IV ст. до н.е. Головними Біблійними пророками були Моісей, Ісая, Єремія, Єзекіїль і Данило.

Слайд 14

Рух Пророків Пророк Соломон. Гора Синай. Камяні скрижали.

Слайд 15

Розпад Ізраїльсько- Іудейського царства Одразу після смерті царя Соломона в Х ст. до н. е. його держава розпалася на дві частини- Ізраїль, зі столицею в Самарії, та Іудею, зі столицею в Єрусалимі. Тривала війна ослабила їх, і вони стали здобиччю для ворогів. У VІІІ ст. до н. е. Ізраїльське царство було повністю розгромлене Ассирією. Іудейське царство існувало трохи довше. У6 ст. до н. е. на ньго напав Вавилонський цар Навуходоносор (Набуко), завоював його, а людей погнав у неволю. Єврєїв пересилили в міста Вавилонії. Храм і палац Єрусалима було спалено, а міські стіни зруйновано.Так розпочався вавилонський полон євреїв. Через кілька століть Палистина під назвою “Іудея” стала провінцією у складі Римської імперії. У той час там, за легендою, жив засновник християнської релігії - Іісус Христос. Євреїв знову виселили з Іудеї .У ІІ ст. і вони розсіялися по всіх куточках великої Римської імперії.

Слайд 16

Яка книга розповідає про історію єврейського народу? Що дала Біблія людству? З яких головних частин складається Біблія? Запамятаймо та повторюємо: Підсумки уроку:

Слайд 17

Розкажить про суд Соломона.

Слайд 18

Назвіть головну річку Палестини: 1. Инд. 2. Ганг. 3. Іордан.

Слайд 19

Пограймо!) Гра “Так” чи “Ні”. 1. Пророк Мойсей звільнив єврейський народ з єгипетського полону,та водив народ по пустели 40 років,перш ніж повернутися до Ханаану? 2. Ізраїльсько-Іудейське царство виникло на острові Крит? 3. Давид заснував Іудейське царство? 4. Еврейський народ завоював Єгиптян? 5. Соломон був сином Давида? 6. Давид та Соломон були видатними мореплавцями?

Слайд 20

Завдання додому: Опрацювати § 19, стор. 93 - 98. Випишіть в зошит вислови, які дійшли до нас з Біблії ( Старого заповіту). Пояснить їх значення.

Слайд 21

Урок завершено, до побачення, на все добре!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія