X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
США в першій половині XІX ст.

Завантажити презентацію

США в першій половині XІX ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: «США в першій половині XІX ст.”

Слайд 2

1. Розширення території. У першій пол. 19 ст.-територія збільшена у 4 рази.

Слайд 3

2. “Доктрина Монро” та її реалізація. Доктрина Монро проголошена 2 грудня 1823 р. спроби подальшої колонізації або втручання у внутрішні справи держав, розташованих на обох Американських континентах, розглядатимуться США як акт агресії безпосередньо проти США та призведуть до військового втручання з їхнього боку. Сполучені Штати не втручатимуться у внутрішні справи існуючих колоній або європейських країн. Доктрина-принцип зовнішньої політики.

Слайд 4

Південь Північ Фемерське господарство Плантаційне господарство 3. Особливості соц.- економ. розвитку.

Слайд 5

“Дикий захід” Винищення індіанців поява резервацій; поява перших переселенців-піонерів; самовільне освоєння земель-скватерами; “золота лихоманка”. Президент США Барак Обама в резервації індіанців Кроу, штат Монтана

Слайд 6

“США –країна іммігрантів”

Слайд 7

Політична система. Конгрес Сенат Палата представників Президент Політична карта США 1856 року Федерація

Слайд 8

3. Громадянська війна 1861-1865 рр. Громадянська війна - збройний конфлікт між громадянами однієї держави. Причини: Загострення конфлікту між прихильниками і противниками рабства; Ускладнення економічних звязків між Півднем і Північчю. Передумови: Суперництво за вільні землі Заходу. Обрання президентом республіканця Авраама Лінкольна.

Слайд 9

   Національний герой Америки, "чесний Ейб“. До 21 року змінив багато професій — лісоруб, тесля, прикажчик у крамниці, землероб, поштмейстер. Людина неабиякої фізичної сили. Досяг великих успіхів у самоосвіті. Екстерном склав іспити і став адвокатом. Один з засновників Республіканської партії. З 1860 р. президент США. За час президентства вів Громадянську війну, внаслідок якої об'єднав країну, скасував рабство, вирішив аграрне питання, дав поштовх економічному розвиткові країни. 1864 р. був переобраний на другий строк. 14.04.1865 р. вбитий актором Бутсом, прихильником рабства, в театрі Форда. “Збереження рабства веде до розколу країни. Всякий дім, що розділився у собі, не встоїть! Рабство має померти, щоб нація могла жити! »

Слайд 10

Основні події 1861 р- південні штати створили власну державу- Пд. Конфедерацію, столиця- Рімонд Президент -Джеферсон Девіс. Квітень 1861 р. Конфедерація заволоділа федеральним фортом Самтер (Пд. Кароліна)- початок війни.

Слайд 11

1861-1862 рр.–війська Півночі зазнали поразки. 1863-1865 рр.- ініціатива переходить на бік федеральних військ. 1862 –закон про гомстеди (40 га-10 дол.) 1863-свободу отримали раби плантаторів. В армії Півночі-400 тис. афроамериканців.

Слайд 12

Генерал армії Конфедерації Роберт Лі Генерал армії Півночі Вільям Грант Вільям Шерман

Слайд 13

Роман Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» Фільм -1939 р. 10 премій Оскар.

Слайд 14

Підсумки війни. Збережено єдність країни. Найбільш кровопролитна війна в історії США-600 тис. убитих, 1 млн. поранених. Почато процес зрівняння прав білого і чорного населення. Створено умови для прискореного економічного розвитку. Перша війна з використанням далекобійної нарізної зброї, залізниць , пароплавів. 3 квітня 1865 р.- м. Річмонд здобуто військами Півночі. Війна завершена. Руїни Річмонда Віржинія. Поховання загиблих солдат.

Слайд 15

4. Реконструкція Півдня. Перетворення у пд. штатах з метою ліквідації органів влади, законів і традицій, що сформувались за часів рабовласництва. Введено загальне виборче право. Прийнято поправки до Конституції про скасування рабства і надання колишнім рабам права голосу. “Закон про нагляд” -покарання для тих, хто посягав на права чорношкірих. Але поява Ку-клус-клану.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія