США у дпугій половині 20 на початку 21 століття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПЛАНСША після Другої світової війни.“Доктрина Трумена”План Маршалла“Маккартизм”Політика Д.Ейзенхауера.“Нові рубежі” Джона Кеннеді.Президент Л.Джонсон.“Расова віна”. Мартін Лютер Кінг.Президент Р.Ніксон. Уотергейтський скандал.Політика президентів Д.Форда та Дж.Картера.“Рейганоміка”.Політика Дж.Буша (старшого).Демократ Б.Клінтон.США у ХХІ ст. Дж.Буш-молодший.
США після Другої світової війни.Зовнішня політика:Формою міжнародних відносин був “американський мир ”.Цілі :Укріплення національної безпеки;Утворення блоку західних країн;Протидія розвитку комунізму;Закріплення пануючих позицій США в світі.
“Доктрина Трумена”Гаррі Трумен – демократ (1945 – 1952)“Доктрина стримування” була запропонована в 1946 році . Мова йшла про захист західного світу від засилля комунізму. Результатом цієї політики стало утворення Північноатлантичного альянсу( НАТО) в 1949 році. Американські генерали зайняли ключові позиції в його керівництві.Початок “холодної війни”, що призвело до подальшої конфронтації та посилення гонки озброєння у всьому світі.
План Маршалла був запропонований держсекретарем США у 1947 році.Ціль : допомога не комуністичним країнам Західної Європи.Завдання : безпосередній вплив на економічне і політичне життя цих країн.Витрати : 17 млрд. дол. Взяли участь 16 країн.СРСР та країни Східної Європи за наказом Кремля не погодились на допомогу США.
Президент Д.Ейзенхауер – республіканець (1953 – 1960)ВНУТРІШНЯ політика :Хвиля антидемократичних заходів – “маккартизм”;Стимулювання підприємництва: скасовано контроль над цінами і заробітною платою; Скорочення соціальних виплат ( згортання громадських робіт, відміна загального медичного страхування і т.д.)ЗОВНІШНЯ політика:Цілком укладалася в рамки “холодної війни” але відрізнялась від політики Трумена більш гнучким характером.
Джон Кеннеді – демократ (1961 – 1963), міліонер ! Внутрішня політика мала назву - програма “нових рубежів”:Програма житлового будівництваПідвищення мінімальної заробітної плати;Організація громадських робіт як засіб боротьби з безробіттям;Антиінфляційна програма тощо.
Зовнішня політикаПосилення впливу США в світі;Стратегія “гнучкого реагування”;Готовність йти на компроміс.
Ліндон Джонсон – демократ ( 1963 – 1968)Внутрішня політика :Програма “боротьби з бідністю”;Закони про обмеження расової дискримінації;“закон про справедливе прийняття та умови праці”
Зовнішня політикаПродовження політики Кеннеді “Гнучке реагування”;Але продовження гонки озброєнь, вимагало великих затрат;Війна у В'єтнамі -розпочата в 1965 році .
Президент Річард Ніксон – республіканець ( 1969 – 1974 рр)Внутрішня політика:Економічна криза, яка призвела до падіння виробництва ізбільшення беробіття, супроводжувалась підвищенням цін.Всі ці явища змусили республіканців вдатися до методів державного регулювання економікою : розроблена програма “Нова економічна політика”Внутрішньоекономічна криза збіглася з політичною:“Уотергейтська справа”
Зовнішня політика.Намагався реалізувати політику “розрядки” - нормалізувати відносини з СРСР;Обмежити темп росту стратегічних ядерних озброєнь, зменшити загрозу ядерної війни;Нормалізували відносини з Китаєм;Вивели війська з В'єтнаму.
Дж.Форд – республіканець (1974 – 1976 рр) Внутрішня політика:Економічна депресія : підвищення цін на нафту, застаріла структура економіки, звуження ринків збуту, величезні витрати на оборону, гонку озброєнь. Зовнішня політика – продовжив політику розрядки започатковану Ніксоном
Дж.Картер – демократ, (1977 – 1980 рр)Внутрішня політика:Економічна криза змусила проводити необхідну, але непопулярну політику:Скоротив соціальні виплати;Намагався узгодити державні витрати з доходами бюджетуНова Арабо – ізраїльська війна призвела до нової фази енергетичної кризи в США і в світі, що не додало популярності демократам.
Масові рухи за громадянські права 1940 – 1960 –ті рр.Мартін Лютер Кінг – лідер негритянського населення за громадянські права.Методами боротьби були: мітинги, бойкоти, масові протести тощо.У 1968 році Кінг загинув від рук найманого вбивці.Лауреат Нобелівської премії миру.
Р.Рейган – республіканець (1981 – 1988 рр.)Рейганоміка:Перехід від прямого до більш опосередкованого втручання держави в економіку;Податкова реформа;Ліквідовувався контроль зацінами на нафту;Запровадження хорстокої антиінфляційної політики;Скорочувались витрати на утримання дерапарату та соціальних програм.
Зовнішня політика Р.Рейгана.У 1983 році публічно перед Конгресом назвав СРСР “імперією зла” й оголосив “хрестовий похід” проти нього.Як результат цього стало :Розміщення ядерних ракет в Західній Європі;Запровадження програми “СОІ”, що загрожувало перенесенню воєнного протистояння в космос.
Процес нормалізації радянсько – американських відносин, що справив у 1986 – 1988 рр. глибокий позитивний вплив на все міжнародне життя, був не простим.Але з 1988 року обидві сторони вступили в переговори щодо скорочення звичайних озброєнь, та ракет середньої та меншої дальності. А в 1990 році відбулось підписання документа, що передбачав кардинальне зниження рівня військового протистояння в Європі!
Дж.Буш – республіканець, ( 1989 – 1992 рр.)Джордж Буш в основному проводив політику свого попередника.Робота по збільшенню бюджету, дефіцит якого постійно зростає Найбільшим досягненням Буша! стала перемога у війні з Іраком у 1991 році.
Білл Клінтон – демократ, (1993 – 2000 рр.) Запропонував свій план економічного відродження Америки.Програма стимулювання економіки;Програма довгострокових капіталовкладень;Програма зниження державного дефіциту. Цей план в основному вдалося втілити в життя
Дж.Буш – молодший – республіканець, ( 2001 - … рр.) На початку ХХІ ст. перед США стала проблема пожвавлення виробництва, розвиток якого загальмувався через зменшення американського експорту в інші країни.
Дж.Буш оголосив війну міжнародному тероризму.А також це гасло почало використовуватись США для обгрунтування агресивних планів щодо країн, які володіють енергетичними ресурсами. ( наприклад операція “Шок і трепет” в 2003 році разом з В.Британією)
Кінець “холодної війни” породив ще більшу спокусу переробити світ за американським зразком і подобою… Держсекретар США Г.Кіссінджер
Схожі презентації
Категорії