X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Соціально-економічний розвиток Росії (1991-2011р.р.)"

Завантажити презентацію

"Соціально-економічний розвиток Росії (1991-2011р.р.)"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціально-економічний розвиток Росії (1991-2011р.р.) Виконала учениця 11-Б класу Тихонюк Альона

Слайд 2

Перехід до ринкової економіки жовтень 1991 р. – на 5-му з'їзді народних депутатів Росії президент Б. Єльцин виголосив програму радикальних економічних перетворень методами "шокової терапії". 2 січня 1992 р. – введення вільних цін (вони зросли відразу в 10—12 разів). «Пострадянську економіку не можна було вдосконалити, а тому вона підлягала негайному демонтажу з одночасною ліквідацією командно-адміністративної системи управління й розподілу.» Єгор Гайдар

Слайд 3

Наслідки: різке падіння життєвого рівня населення; знецінення трудових накопичень громадян; криза неплатежів в господарстві; загроза краху для підприємств; стрімка інфляція; падіння карбованця; несвоєчасна виплата зарплат, пенсій, стипендій; розвал цілих галузей економіки; неконкурентоспроможність продукції закриття підприємств безробіття соціальна напруженість.

Слайд 4

Приватизація З 25 грудня 1993 р. – В.Чорномирдін – Голова Уряду РФ. З 1 липня 1994 р. - в Росії розпочалася грошова приватизація. Загальна кількість приватних підприємств становила понад 1 млн., а частка приватного сектора у виробництві досягла 62%. Мета: формування прошарку власників як соціальної опори реформ («олігархів»).

Слайд 5

Слайд 6

Особливості економічної політики 1995-1998 років: скорочення грошової пропозиції , в тому числі за рахунок масових невиплат зарплат і пенсій; невиконання зобов'язань по держзамовленню і перед бюджетними організаціями ; застосування завищеного курсу рубля з метою скорочення інфляції; фінансування дефіциту держбюджету за рахунок нарощування державного боргу; збереження високих податкових ставок для підтримки доходів держбюджету.

Слайд 7

Слайд 8

Соціальні наслідки: погіршення здоровя та ріст смертності населення (в т.ч. через наркоманію); погіршення харчування; ріст злочинності; розшарування по рівню доходів.

Слайд 9

Економічна політика РФ на початку 2000-х: принцип децентралізації; пріорітет наповнення федерального бюджету; зростання зарплати і пенсії в 2,5 рази; зниження рівня безробіття в 2 рази; виплата 250 тис. рублів на народження у 2-ї і більше дітей; забезпечення медустанов необхідним обладнанням; забезпечення житлом молодих сімей ; умови для іпотечного кредитування; реформа освіти; підтримка молодих вчених; досягнення стабільності в соціально-економічній сфері.

Слайд 10

Фінансова криза 2008 року: Зовнішні причини фінансової кризи в Росії Внутрішні причини фінансової кризи в Росії різке падіння цін на нафту; фінансова катастрофа в США і наступна ланцюгова реакція по всьому світу. сильна залежність економіки Росії від цін на нафту і газ; попит і ціни на експортну сировину впали; банківська система так і не набрала чинності; Система стоїть на 2-3 банках (Ощадбанк , ВЕБ, Газпромбанк) і прямо залежить від держави.

Слайд 11

Наслідки кризи: Позитивні Негативні скорочення державних проектів у галузі інфраструктури та будівництва; скорочення інвестиційних програм великих компаній; скорочення робочих днів, тижнів; скорочення персоналу; ріст ставок за кредитами; згортання іпотечних програм. оздоровлення економіки; пожвавлення підприємницької ініціативи; заміщення імпортних товарів вітчизняними; розорення неконкурентоспроможних підприємств; розвиток більш ефективних і життєздатних; зниження цін на деякі товари внаслідок конкуренції.

Слайд 12

Основні напрямки зовнішньої політики були такі: відносини з країнами близького закордоння в рамках СНД; відносини з іншими країнами світу (далеке закордоння) у нових геополітичних умовах. В червні 1997 р. – на Мадридському саміті НАТО було детально з'ясовано позиції сторін і підписано договір про стратегічне партнерство Росії з НАТО. Зовнішня політика Росії

Слайд 13

Основними причинами протирічь були: поділ Чорноморського флоту; статус Криму й Севастополя. Квітень 1992 р. - Переговори Б. Єльцина і Л. Кравчука в Массандрі (Крим) з проблем поділу Чорноморського флоту . 31 травня 1997 р.- підписано угоди про тимчасове базування російського флоту в Севастополі та в широкому масштабі — Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Росією. Українсько-російські відносини

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія