X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соціально-економічний розвиток українських земель у першій половині ХVII століття

Завантажити презентацію

Соціально-економічний розвиток українських земель у першій половині ХVII століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціально-економічний розвиток українських земель у першій половині ХVII століття

Слайд 2

Мета:

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Для України початку ХVII століття характерне поділ суспільства на стани. Що таке стани? Чим характеризується становий устрій? Які стани українського суспільства ХVI століття ви знаєте? Дайте їм характеристику. . Привілейований стан Напівпривілейований стан Непривілейований стан Шляхта   Духівництво Міщани Селяни Князі Пани Зем'яни Бояри   Церковні иєрархи Парафіяльні священики Патрициат Бюргерство Плебс «Похожі» («вільні») «Непохожі» («отчичі»)

Слайд 13

Поширення фільварків супроводжувалося скороченням селянських наділів, зростанням кількості малоземельних і безземельних селян. Відбувалося закріпачення селян. Пани на власний розсуд визначали їм панщину, податки і повинності. Селянин перетворився у безправний придаток фільварку, предмет дарування, продажу та купівлі. Зростає панщина до 3-6 днів на тиждень Соціальне розшарування почалося і в містах. Патриціат керував всім міським життям. На Подніпров’ї та Брацлавщині значну кількість мешканців становили козаки. У містах існували різноманітні обмеження для міщан із православних українців. У магнатських містах міщани повинні були відбувати панщину. Який існує зв’язок між розвитком фільваркової системи і погіршенням становища селян і міщан?

Слайд 14

«Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони надзвичайно бідні, бо мусять тричі на тиждень відбувати панщину своїми кіньми і працею власних рук. Крім того, залежно від розмірів наділу, повинні давати відповідну кількість зерна… До того ж мають возити своєму панові задарма дрова та відбувати багато інших робіт… ще вимагають від них грошових податків. Крім того, десятину з баранів, поросят, меду, усяких плодів. Пани мають над ними необмежну владу не тільки над їхнім майном, а й їхнім життям…» Якою була панщина селян? Які податки й повинності стягувалися із селян? Які факти свідчать про безправне становище селян?

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України