X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Риси вікторіанської доби

Завантажити презентацію

Риси вікторіанської доби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Ранній вікторіанський період (1830 — 1848): «час неспокою», чартиський рух (соціальні романи Дізраелі, Діккенса, Теккерея, сестер Бронте) Ранній вікторіанський період (1830 — 1848): «час неспокою», чартиський рух (соціальні романи Дізраелі, Діккенса, Теккерея, сестер Бронте) Середній вікторіанський період (1848—1870): відносне матеріальне процвітання.(наукові роботи Т. Г. Хаксклі і Ч. Дарвіна) Пізній вікторіанський період (1870—1901): час стабільності і спокою, роки занепаду вікторіанства, боротьба ірландців за свою незалежність від Великобританії, соціалістичні теорії, марксизм, на міжнародній арені Великобританія почала втрачати лідерство під тиском США і Німеччини, естетські й декадентські настрої

Слайд 4

співіснування різноманітних стилів і шкіл: романтизм, неоромантизм, реалізм, естетизм.співіснування різноманітних стилів і шкіл: романтизм, неоромантизм, реалізм, естетизм.Усі (навіть протилежні за естетикою) явища вікторіанської літератури зберігають певні риси, що свідчать про їхню належність до одного часу.

Слайд 5

Романтизм (франц. romantisme) - напрямок у літ. і мистецтві, який характеризується прагненням до національної та індивідуальної самобутності, до зображення ідеальних героїв та почуттів. Романтизм (франц. romantisme) - напрямок у літ. і мистецтві, який характеризується прагненням до національної та індивідуальної самобутності, до зображення ідеальних героїв та почуттів. Основний принцип: незвичайні герої у незвичайних обставинах ( творчість В.Скотта, Дж.Г.Байрона).

Слайд 6

Реалізм (лат. realis - речовий, дійсний) – напрямок у літ. і мистецтві, який характеризується правдивим зображенням дійсності, спираючись на об’єктивне спостереження звичаїв, побуту, соціальний аналіз та створення узагальнюючих образів, характерних для певного середовища. Принцип: - типові герої у типових обставинах (творчість Теккерея, Діккенса, Ш.Бронте, Д. Мередіта, Т.Гарді) .Реалізм (лат. realis - речовий, дійсний) – напрямок у літ. і мистецтві, який характеризується правдивим зображенням дійсності, спираючись на об’єктивне спостереження звичаїв, побуту, соціальний аналіз та створення узагальнюючих образів, характерних для певного середовища. Принцип: - типові герої у типових обставинах (творчість Теккерея, Діккенса, Ш.Бронте, Д. Мередіта, Т.Гарді) .

Слайд 7

Неоромантизм - напрямок у літературі, який характеризується повернення письменників до таких романтичних образів, як сильна самотня людина, а також до описів екзотичних країн, пригод, таємниць тощо (творчість Р.Л.Стівенсона, Р.Кіплінга, А.К.Дойля, Р.Хагарда) .Неоромантизм - напрямок у літературі, який характеризується повернення письменників до таких романтичних образів, як сильна самотня людина, а також до описів екзотичних країн, пригод, таємниць тощо (творчість Р.Л.Стівенсона, Р.Кіплінга, А.К.Дойля, Р.Хагарда) .

Слайд 8

Естетизм (від грецьк. – почуттєвий, здатний відчувати) – тенденція в літературі, яка сформувалася в кн..ХІХ ст. під впливом ідей Джона Рескіна (зв'язок краси і правди, краси і добра, краси і справедливості). Письменники-естети визнавали красу головною цінністю, писали лише про вишукане, прекрасне, відмовлялися від використання мистецтва заради морального виховання (творчість О.Уайльда) .Естетизм (від грецьк. – почуттєвий, здатний відчувати) – тенденція в літературі, яка сформувалася в кн..ХІХ ст. під впливом ідей Джона Рескіна (зв'язок краси і правди, краси і добра, краси і справедливості). Письменники-естети визнавали красу головною цінністю, писали лише про вишукане, прекрасне, відмовлялися від використання мистецтва заради морального виховання (творчість О.Уайльда) .

Слайд 9

Психологічний роман – Дж.Остін «Гордість та упередження», романи Ш.Бронте «Джейн Ейр», Е.Бронте «Грозовий перевал» (доля жінки у тогочасному суспільстві);Психологічний роман – Дж.Остін «Гордість та упередження», романи Ш.Бронте «Джейн Ейр», Е.Бронте «Грозовий перевал» (доля жінки у тогочасному суспільстві);Сатирико-гумористичний роман - В.Теккерей «Ярмарок пихатості»; Соціально-психологічний роман – творчість Ч.Діккенса; Роман-утопія - Ч.Діккенс"Посмертні записки Піквікського клубу”; Роман виховання - Ч.Діккенс"Пригоди Олівера Твіста", "Життя і пригоди Ніколаса Ніклбі“;«Робітничий роман» - Ш.Бронте «Шерлі», Діккенс «Скрутна година» ;Сенсаційний роман - Уїлкі Коллінз «Жінка у білому (психологія+детектив+готика) ;Іронічно-пародійний роман – Льюїс Керрол «Аліса в Країні Див»; Інтелектуальний роман – О.Уайльд «Портрет Доріана Грея».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія