"Рєпін Ілля Юхимович"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Воскресіння дочки Яіра» Ілля Рєпін народився 24 липня 1844 року в сім'ї військового поселенця Юхима Васильовича Рєпіна (1804-1884) в місті Чугуєві Харківської губернії Російської імперії. Грамоті і арифметиці навчився у паламаря і дяка. У 1855 займався топографічної школі, але вона закрилася за скасування військових поселень. З 13 років навчався живопису в Чугуєві у В. Бунакова.
У 1863 році вступив до Академії Мистецтв у Петербурзі. У Рисувальній школі на Біржі познайомився з І. Н. Крамским, який став його наставником. Навчався також у Р. К. Жуковського. Навчався успішно, у 1869 р. був нагороджений малою золотою медаллю за картину «Іов і його друзі».
З 1873 року Рєпін подорожує за кордоном в якості пенсіонера Академії, де корифеї старовинного живопису справили на нього негативне враження. У Парижі він пише «Паризьке кафе» казкового «Садко». «Садко в Підводному царстві»
«На дерновій лаві, 1876» Повертається в Росію влітку 1876 року. Восени того ж року художник повертається в свій рідний Чугуїв, а через рік перебирається звідти в Москву.
«Хресний хід у Курській губернії» В 1882 році переїжджає в Петербург, де стає діяльним членом Товариства пересувних художніх виставок. На виставках товариства з'являються його картини: «Правителька Софія Олексіївна в монастирі» (1879), «Хресний хід у Курській губернії» (1883).
У 1887 році Рєпін розлучився з дружиною. У тому ж році він вийшов з Товариства пересувних художніх виставок. Йому не подобалося, що передвижники замикаються в собі і не приймають нових членів, особливо молодих. «Запорожці»
У 1893 р. Він став дійсним членом Петербурзької Академії мистецтв. У 1894-1907 роках він - професор-керівник майстерні в Академії мистецтв, а в 1898-1899 рр. - ректор Академії.
«Портрет Д. І. Менделєєва» На грунті перевтоми у Рєпіна стала хворіти, а потім перестала діяти права рука, але він навчився писати лівою рукою.
Портрет композитора Бородіна В 1899 році Рєпін одружився на Наталії Нордман і переїхав жити до неї в садибу «Пенати» в селищі Куоккала у Фінляндії. Там він провів останні тридцять років життя. Селище Куоккала після Жовтневої революції опинився за кордоном, у складі незалежної Фінляндії.
Художник помер 29 вересня 1930 року в Куоккале, де і був похований в своєму улюбленому саду поруч з будинком. «Портрет письменника Леоніда Андрєєва»
Схожі презентації
Категорії