X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Піднебесна імперія та перші володарі Давнього Китаю

Завантажити презентацію

Піднебесна імперія та перші володарі Давнього Китаю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Піднебесна імперія та перші володарі Давнього Китаю

Слайд 2

Мета: Дати учням уявлення про природно-кліматичні умови, населення, історію створення найдавніших держав у Китаї; формувати навички визначення закономірностей і особливостей у розвитку давніх держав. Виховувати інтерес до історії та культури народів світу.

Слайд 3

Очікувані результати Після уроку учні зможуть: Аналізувати вплив природно-географічних умов на повсякденне та господарське життя китайців; Визначати передумови появи держав у Китаї; Удосконалити навички роботи з текстом, підручником, картою.

Слайд 4

Основні поняття: Імперія Великий шовковий шлях. Велика Китайська стіна

Слайд 5

План уроку 1. Природно-географічні умови Китаю. 2. Господарське та повсякденне життя . 3.Виникнення першої китайської імперії Цінь. 4. Імперія Хань.

Слайд 6

Робота з картою 1. Покажіть територію Китайської держави в ІІІ ст. до н.е. 2. Опишіть місце розташування Китаю. У якій частині світу він розташований. 3. Визначте положення Китаю відносно Індії. 4. Які гори розташовані на західному кордоні Китаю? 5.Покажіть річки на території Китаю.

Слайд 7

Господарське та повсякденне життя. Робота з підручником. Дайте відповіді на запитання: 1. Коли з’явилися перші люди в долині р. Хуанхе? 2. Як називалися племена , що започаткували давньокитайський народ?

Слайд 8

Додаткова інформація. Найдавніший землеробський район у Китаї виник у ІІ тис. до н.е. у долині р. Хуанхе. Коли китайці навчилися обробляти залізо і робити сокири, виникла можливість освоєння долини Янцзи: тепер можна було вирубувати непрохідні ліси. Основним заняттям китайців було рільництво. Вони вирощували рис, а також сорго, ячмінь, пшеницю, просо. Китайці виготовляли шовк. Важливу роль в їхньому житті відігравало скотарство: розводили биків, овець , запряжних биків для колісниць. Існували великі ремісничі майстерні мідників, косторізів, каменярів, керамічні, деревообробні та інші.

Слайд 9

Імперія Цінь (221-210 рр. до н.е.) У V-VІІІ ст. до н.е. доба «семи царств», що воювали. Наймогутнішою з них виявилося царство Цінь. Найбільшої сили царство досягло за правління Ін Чжена, який переміг суперників і об’єднав увесь Китай під своєю владою у 221 р. до н.е. Він створив імперію Цінь , а себе проголосив імператором та став називатися Цінь Шіхуанді – «перший імператор Цінь». Столиця імперії м. Саньян.

Слайд 10

Імператор-син неба Воїни, князі, чиновники Городяни, селяни, раби Китайське суспільство Реформи Цінь Шіхуанді Єдині закони Поділив країну на 36 областей Запровадив 12 різновидів страт Проклав нові дороги Узаконив приватну власність на землю Заборонив приватне навчання Єдина міра ваги, ємності та довжини Єдина грошова система

Слайд 11

Гробниця імператора Цінь Шіхуанді

Слайд 12

Імперія Хань (202 р. до н.е. – 220 р. ) ? Імператор Лю Бан (202 р. до н.е.) Скасував найжорстокіші закони; Знизив податки; Оголосив землеробство основою господарства імперії. * Розквіту імперія Хань досягла за часів імператора У Ді (140 – 87 рр. до н.е.) правління якого називають «золотою добою». Державі належало виняткове право карбувати монети, продавати сіль та залізо. Імператор значно розширив кордони імперії на півночі та на заході, забезпечивши безперешкодний перехід торгівельним караванам. Так було започатковано Великий торговий шлях.

Слайд 13

Імперія Хань 184 р. – повстання «жовтих пов’язок». 300-тисячна армія повсталих селян, які перев’язали голови жовтими пов’язками, що уособлювали «прийдешню світлу еру загального добра», рушили на столицю. У 207 році повстання зазнало поразки. У 220 році останній імператор династії Хань зрікся престолу. У 220 році держава розпалася на три царства.

Слайд 14

Закріплення вивченого матеріалу. Історичний диктант 1) На якому континенті розташований Китай? 2) Які великі річки протікають у Китаї? 3) Яка пустеля розташована біля Китаю? 4) Які гори відгороджують Китай? 5) Якими були основні заняття китайців? 6) Яка імперія утворилася в Китаї в 221 році до н. е.? 7) Хто очолив імперію Цінь? 8) Що почали будувати для захисту від кочовиків? 9) Коли помер Цінь Ши Хуанді? 10) Яка подія призвела до зникнення імперії Цінь? 11) Яка імперія прийшла на зміну імперії Цінь? 12) Який торговельний шлях поєднував Китай з іншими країнами? 13)Яке повстання вибухнуло у 184 році?

Слайд 15

Історична задача Намалюйте стрічку часу. Позначте на ній рік створення першої Китайської імперії. Обчисліть, скільки років тому постала перша давньокитайська імперія. Скільки років вона проіснувала?

Слайд 16

Домашнє завдання 1) опрацювати параграф 21; 2) Виконати завдання за контурною картою; 3) Підготувати повідомлення: «Китайські церемонії» - Савойська Діана «Даосизм» - Савченко Максим «Писемність і література Давнього Китаю» - Пугач Ліза «Конфуцій та його вчення» - Бобро Мар’яна «Винаходи китайців» - Коваленко Ліля.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія