X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перл - Харбор

Завантажити презентацію

Перл - Харбор

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Перл-Харбор (англ. Pearl Harbor, «Бухта перлин») — бухта на острові Оаху, Гавайї, на захід від Гонолулу. Велика частина гавані і прилеглих територій зайняті центральною базою тихоокеанського флоту військово-морських сил США.

Слайд 3

На світанку, 7 грудня 1941 року, без попередження японські літаки, які були непомітно перевезені на авіаносцях через Тихий океан, напали на американську військово-морську базу Перл-Харбор, на Гавайських островах, де знаходилися великі військово-морські сили США.

Слайд 4

Задум операції зводився до того, щоб, здійснивши потайний перехід, завдати раптового масованого удару авіацією авіаносного об'єднання по кораблях, берегових спорудах і літаках у Перл-Харборі. Передбачалося також, що 5 надмалих ПЧ проникнуть у бухту і в ніч перед ударом авіації атакують торпедами лінкори. Три інші групи ПЧ , розвернувшись навколо о. Оаху, уточнять розташування, число і характер діяльності сил супротивника і знищуватимуть його кораблі, що врятуються під час нальоту.

Слайд 5

До 7 грудня в Перл-Харборі знаходилося 93 кораблі і допоміжних судна, у тому числі 9 лінкорів, 8 крейсерів, 29 есмінців, 5 підводних човнів, 9 мінних загороджувачів і 10 тральщиків. На 7 аеродромах о. Оаху було 390 літаків, 294 зенітні знаряддя. Після атаки залишилося тільки 43 цілі літаки. Крім того, американці втратили 2403 чоловік убитими і 1178 пораненими. По відношенню до завданої шкоди, втрати японців були мінімальні. Не повернулося 29 літаків: 15 пікірувальників, 5 торпедоносців і 9 винищувачів супроводження. Надмалі підводні човни результатів не добилися, і жодна з них не повернулася.

Слайд 6

Перемога японців могла бути ще значнішою. Проте, їм не вдалося заподіяти шкоди авіаносцям супротивника. Всі 4 американські авіаносці були відсутні в Перл-Харборі. В японців в ході операції були спроби знищити величезні американські запаси нафти на Гавайях, які фактично були майже рівні всім японським запасам. Японське з'єднання, за винятком кораблів, що ввійшли до спеціально організованого з'єднання, попрямувало у внутрішнє японське море. 23 грудня воно прибуло на якірну стоянку у о. Хасира.

Слайд 7

Таким чином, до 10 годин ранку 7 грудня американський флот на Тихому океані фактично перестав існувати. Якщо до початку війни співвідношення бойової потужності американського і японського флотів було рівне 10:7,5, то тепер відношення в крупних кораблях змінилося на користь японських військово-морських сил. Японці в перший же день військових дій завоювали панування на морі і дістали можливість проводити широкі наступальні операції на Філіппінах, у Малайї і в Голландській Індії. Ця подія стала приводом для вступу Японії і США в Другу світову війну.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія