X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найдавніші держави Дворіччя. Давній Вавилон. Природа і населення Дворіччя. Тигр і Євфрат. Міста-держави III тис. до н. е.

Завантажити презентацію

Найдавніші держави Дворіччя. Давній Вавилон. Природа і населення Дворіччя. Тигр і Євфрат. Міста-держави III тис. до н. е.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НАЙДАВНІШІ ДЕРЖАВИ ДВОРІЧЧЯ

Слайд 2

ПІСЛЯ ЦЬОГО УРОКУ УЧНІ ЗМОЖУТЬ ВИЗНАЧАТИ ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ МЕСОПОТАМІЇ; ДОВОДИТИ, ЩО В МЕСОПОТАМІЇ ІСНУВАЛА ДЕРЖАВА; ПОРІВНЮВАТИ ДВІ НАЙДАВНІШІ ДЕРЖАВИ – ЄГИПЕТ І МЕЖИРІЧЧЯ, ВИЗНАЧАЮЧИ ПОДІБНІ ТА ВІДМІННІ ОЗНАКИ ЗА ПЕВНИМИ КРИТЕРІЯМИ; ЗАСТОСОВУВАТИ І ПОЯСНЮВАТИ ПОНЯТТЯ “ ШУМЕР “ “ АККАД ”, “ ЗІККУРАТ ”.

Слайд 3

Проблемне завдання Визначити спільні та відмінні риси в розвитку Єгипту і Месопотамії, порівнювати ці дві країни.

Слайд 4

План уроку Географічне положення Дворіччя. Природно-кліматичні умови. Населення та його заняття. Утворення держави в Межиріччі. Релігійні уявлення жителів Межиріччя.

Слайд 5

Країна двох річок. Шумер Аккад Асирія Вавилонія Месопотамія

Слайд 6

Порівняльна таблиця Питання для порівняння Єгипет Месопотамія При-мітка 1. Географічне положення: - місце розташування - походження назви - сучасна країна - наявність річок - особливість терит. 2.Природа і клімат: сонце, температура повені опади грунт болота дерева камінь цінна сировина

Слайд 7

Порівняльна таблиця Питання для порівняння Єгипет Месопотамія При-мітка 3. Населення і держава: - народи - основне заняття - іригаційна система - боротьба з болотом - використан. худоби - перші поселення - кількість держав - об’єднання - правителі 4. Вірування і поховання: типи гробниць в якому стані що знайдено тип вірування головний бог міфологія потойбічне життя

Слайд 8

Порівняльна таблиця Питання для порівняння Єгипет Месопотамія При-мітка 1. Географічне положення: - місце розташування - походження назви - сучасна країна - наявність річок - особливість терит. південна країна Сходу; Північно-східна Африка назвали греки Єгипет єдина - Ніл Дельта – пониззя Нілу південна країна Сходу; Передня Азія назвали греки-Месопотам Ірак дві – Тигр і Євфрат вся територія- “ вісімка ” П В П В В П 2.Природа і клімат: сонце, температура повені опади грунт болота дерева камінь цінна сировина Багато сонячних днів,t`+50 Щорічні, в липні, прогнозов. Дощів не буває Родючий, м'який, чорний Вздовж Нілу Будівельного немає Скали, закуповували Папірус Багато сонячних днів,t`+50 Щорічні, навесні, непрогноз. Взимку на пвд, на пвн-менші Родючий, м'який, чорний На півдні Будівельного немає Зовсім не було Глина, фініки П В В П П П В П

Слайд 9

Порівняльна таблиця Питання для порівняння Єгипет Месопотамія Примітк 3. Населення і держава: - народи - основне заняття - іригаційна система - боротьба з болотом - використан. худоби - перші поселення - кількість держав - об’єднання - правителі Єдиний-єгиптяни Землеробство Будівництво каналів Осушуванняболіт Для посіву і молотьби Села, об’єднані в номи Верхнє і Нижнє царства В 3000 р. до н. е., Менес Фараон- верховний жрець Пвд- шумери, пвн-аккадці Землеробство Будівництво каналів Осушування боліт Для посіву і молотьби Міста – держави Шумер і Аккад В 2330 р. до н. е., Саргон Жерці –правителі - енсі В П П П П В П П П 4. Вірування і поховання: типи гробниць в якому стані що знайдено тип вірування головний бог міфологія потойбічне життя Піраміди, гробниці в скелях Пограбовані Статуї, речі Язичництво, боги–тварини Бог сонця Амон-Ра Вмираючі і воскресаючі боги Підземне царство Гробниці під землею Не пограбовані Речі,вбитих слуг Язичництво, фантаст. Боги 3 бога- Апу, Еа, Енліль Вмираючі і воскресаючі боги Підземне царство В В П П В П П

Слайд 10

Природа і населення Дворіччя. Тигр і Євфрат Природні умови у Дворіччі були досить різними. В Шумері, на півдні, простягались великі болота, часто бували повені. В Аккаді, на півночі, не вистачало води для зрошення, дощі тут йшли не регулярно. Влітку у Дворіччі стояла спека, температура досягала +50С. Гинули і вянули всі живі рослини. З південних схилів Кавказьких гір беруть свій початок дві великі річки - Тигр і Євфрат. Раніше вони впадали у Перську затоку не спільним річищем, а кожна річка окремо. Дворіччі не росли ліси, не було будівельного каменю. Тому будинки, храми, фортеці міст будувалися з невипаленої глини. Також з глини робили горщики, серпи, тарілки, цвяхи і навіть книги.

Слайд 11

Глиняні фігурки шумерів Чому переважали жіночі фігурки? Кого зображено: шумерця чи аккадця?

Слайд 12

Зіккурат – головний храм В центрі кожного міста височів головний храм у вигляді ступінчастої вежі – зіккурат. Він був присвячений богу – покровителю міста.

Слайд 13

Цар Аккаду Саргон Близько 2330 р. до н. е. з півночі на Шумер напав цар Саргон. У полон потрапили царі всіх міст - держав. Саргон приніс їх в жертву своїм богам. Після цього він об’єднав Шумер і Аккад в єдине Аккадське царство.

Слайд 14

Підсумок уроку яких ознак було більше – спільних чи відмінних? в яких галузях ви помітили більше подібності? де були більш сприятливі умови для землеробства? завдяки чому ці народи змогли створити високо розвинуті цивілізації?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія