Китайське середньовіччя
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Танська імперія (кит. 18 червня 618 - 4 червня 907 ) — династія і імперія Китаю, яка заступила династію Суі і передувала періоду Десяти королівств. Була заснована Лі Юанем. Правління цієї династії було перервано на короткий термін заснуванням Другої династії Чжоу (16 жовтня 690 - 3 березня 705 року) імператрицею У Цзетянь.
Династія Сун (кит. піньїнь: Sòng Cháo; 960—1279) — імператорська династія в Китаї 10 — 13 століття. Постала після періоду П'яти династій і десяти королівств у 960 році і була знищена силами монгольської держави Юань у 1279 році. Китай часів правління династії Сун називають Імперією Сун. Знаковими подіями в історії цієї династії вважається випуск перших у світі паперових грошей, заснування постійного китайського морського флоту та делегування перших морських дослідницьких місій закордон
Конфуціанство: — китайська філософська школа, основа китайського способу життя, принцип організації суспільства. Засновник — китайський філософ Конфуцій (551—479 рр. до н. е.). Спираючись на давні традиції, Конфуцій розробив концепцію ідеальної людини, якій притаманні гуманність, почуття обов'язку, повага до старших, любов до людей, скромність, справедливість, стриманість тощо. Проповідуючи ідеальні стосунки між людьми, в сім'ї та в державі, Конфуцій виступав за чіткий ієрархічний розподіл обов'язків між членами суспільства.
Ду-Фу (712 - 770) — китайський поет епохи Тан. Використовував традиційні літературні форми. Хоча він писав в основному на піднесені теми, також не залишав без уваги хвалебні вірші і тости. Онук поета Ду Шень-яня. Ду Фу походив із стародавнього роду. Народився у збіднілій на той час сім'ї провінційного урядовця невисокого рангу. Свій перший вірш написав у 7 років, і його високо оцінили знавці поезії.
Перші відомості про ієрогліфи Донині точно невідомо, коли вперше виникли китайські ієрогліфи. Є відомості, що це сталося за часів династії Інь (1401–1122 рр. до н.е.), але є і переказ про те, що китайські ієрогліфи винайшов історіограф небесного імператора Хуанді на ім'я Цан Цзе чотири тисячі років тому. «Цан Цзе винайшов ієрогліфи, і з цієї нагоди Небо обсипало землю просом, а злі духи ридали ночами», — так мовиться в легенді. Відомий учений і каліграф епохи династії Тан (618–907 рр. н.е.) Юй Шинань так сказав про винахід Цан Цзе: «Він створив шість видів ієрогліфічних рисок, узявши за зразок контури гір і потоків, річок і морей, сліди дракона та змії, птахів і звірів».
Прочитання ієрогліфів Залежно від того, яким шляхом ієрогліф потрапив до японської мови, він може використовуватися для написання одного або різних слів, а ще частіше морфем. З погляду читача це означає, що ієрогліфи мають одне або декілька прочитань. Вибір прочитання ієрогліфа залежить від контексту, змісту та сполучення з іншими знаками, а інколи — від позиції у реченні. Прочитання поділяються на «китайсько-японське» (онйомі або он) та «японське» (кунйомі або кун).
Схожі презентації
Категорії