Історія психології епоху Середньовіччя
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПЛАН Загальна характеристика психології в епоху Середньовіччя. Проблема достовірності пізнання душі в учінні Августина Блаженного. Наукові погляди П. Абеляра. Досвід як джерело пізнання в працях Р. Бекона. «Бритва Оккама» та її роль у подальшому емпіричному вивченні свідомості.
Етапи розвитку релігійної думки Однією з найважливіших характеристик середньовічної науки є її тісний зв’язок з релігією
Августин Аврелій (Блаженний) Значення його як ученого визначається тим, що він відкрив нову форму філософських міркувань – філософствування у вірі. Віра й розум взаємодоповнюють одне одне, а розуміння – це винагорода віри. («Розумій, щоб вірити, віруй, щоб розуміти»). (354-430 рр.)
Августин Аврелій (Блаженний) Філософія Августина є теоцентричною (від грец. бог), оскільки розуміння бога в ній є центральним. Визнавав християнський шлях пізнання, що має базуватися на вірі, яка приведе до істини.
Августин Аврелій (Блаженний) Августин – основоположник волюнтаризму (від лат. воля). Основу душі утворює воля, а не розум. Індивідуальна воля залежить від божественної. Психічними дії стають завдяки вольовій активності людини.
П’єр Абеляр (1079-1142 рр.) Проголосив вищий авторитет розуму, закликаючи нічого не приймати на віру. («Не тому віруєш, що так сказав бог, а тому, що ти переконаний, що так воно і є»).
П’єр Абеляр Діалектика полягає в тому, щоб піддавати сумніву твердження авторитетів, у самостійності філософів, у критичному ставленні до теології
Роджер Бекон Закликав самостійно вивчати природу. Захищав метод пізнання, що грунтується на математиці й експерименті. «Знання – це сила» (1214-1292 рр.)
Уільям Оккам (1285-1349 рр.) «Бритва Оккама» «Без необхідності не слід стверджувати багато чого», або «Те, що можна пояснити за допомогою меншого, не слід виражати за допомогою більшого».
Уільям Оккам Іншими словами, якщо в будь-якій науці все може бути розтлумачено без припускання тієї чи іншої гіпотетичної сутності, то й немає ніякої необхідності її припускати» - принцип бережливості, економії енергії.
Схожі презентації
Категорії