X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Катерина II"

Завантажити презентацію

"Катерина II"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Катерина II

Слайд 2

Катерина ІІ «Велика» (1762—1796)

Слайд 3

Правління В 1762 Петро III став імператором. Через 6 місяців його вбили внаслідок змови, про яку знала його дружина. Вступивши на престол, вона відразу широко виявила свої таланти державного діяча. За Катерини II внаслідок російсько-турецьких воєн 1768-74 та 1787-91 рр. Російська імперія розширила свої кордони та закріпилася на Чорному морі, приєднала Північне Причорномор'я, Крим, Кубань.

Слайд 4

Політика щодо України Таким чином зникла ця безпосередня військова загроза. Зникла потреба в козацьких військах, Запорозькій Січі і Гетьманщині. 1782-го у Гетьманщині ліквідовано полкову та сотенну адміністрацію, запроваджено поділ на 3 намісництва. 1783 року розформовані козацькі полки на Лівобережжі і юридично запроваджено кріпацтво.

Слайд 5

Розвиток господарства Південь України швидко заселяли люди з різних куточків світу. Серед них — українці та росіяни (переселенці з закріпаченої частини Російської імперії), болгари, серби, греки (переселенці з Османської імперії), німці (переселенці з різних німецьких князівств, які перебували у стані занепаду), євреї (переселенці з земель Речі Посполитої).

Слайд 6

Грамота дворянству і протести селян

Слайд 7

Русифікація України Після включення до складу Російської імперії Правобережної України уряд Катерини II проводив тут політику, спрямовану на ліквідацію греко-католицької церкви, підпорядкованої Риму.

Слайд 8

«Ой царице Катерино! Що ж ти наробила? Степ широкий, край веселий Та й занапастила!» «Що тая цариця — Лютий ворог України, Голодна вовчиця!…» Знищення Запорізької Січі і запровадження кріпацтва залишило великий слід в свідомості українського народу, через це образ Катерини ІІ набув поширення в усній народній творчості. Наприклад, у пісні «Ой з-за гори, з-за лиману» про неї згадується так:

Слайд 9

Можливо,реформи,розпочаті Катериною ІІ,мали б більший успіх,якби не численні внутрішні та зовнішні перешкоди. Серед них-повстання Пугачова.

Слайд 10

Висновок

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія